Intel prezentuje wyniki za trzeci kwartał. Producent procesorów odnotował spadki

Intel prezentuje wyniki za trzeci kwartał. Producent procesorów odnotował spadki

Intel zaprezentował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 roku. We wspomnianym okresie Niebiescy odnotowali 18,3 mld USD przychodów, co stanowi spadek o 0,9 mld USD w stosunku do kwartału poprzedniego roku (4 procent) oraz 1,4 mld dolarów względem drugiego kwartału 2020 roku. Firma zanotowała też 4,3 mld USD zysku netto i jest to regres o 29 procent w porównaniu z analogicznym kwartałem 2019 r. To również drugi kwartał, w którym ogólna marża brutto Intela była niższa i wyniosła 53,1 procent w trzecim kwartale (53,3 procent względem 58,9 procent rok temu). Zysk na akcję wyniósł 1,02 USD, co oznacza spadek o 25 procent. Wypłacono też 1,4 mld dolarów w formie dywidendy. Producent procesorów od pewnego czasu ustanawiał niesamowite rezultaty, ale jak widzimy trend ten powoli dobiega końca, choć nie wiemy jak będzie w przyszłych miesiącach, zwłaszcza po zapowiedzi układów przez AMD.

Intel zaprezentował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 roku. We wspomnianym okresie Niebiescy odnotowali 18,3 mld USD przychodów, co stanowi spadek o 0,9 mld USD w stosunku do kwartału poprzedniego roku (4 procent) oraz o 1,4 mld dolarów względem drugiego kwartału.

Niezbyt dobry czas ma za sobą dział Data-centric, którego przychód zmalał o 10 procent rok do roku, z kolei z tego składu na plusie był jedynie Mobileye. Nieźle poradził sobie za to segment produktów dla komputerów, ponieważ zwiększył on swój wcześniejszy przychód do kwoty 9,8 mld dolarów. Mimo wszystko zdaniem Intela przytoczone rezultaty są i tak lepsze od wcześniejszych prognoz za trzeci kwartał ze względu na utrzymującą się dużą sprzedaż notebooków, która pomogła zrównoważyć przeciwności wywołane przez COVID-19. Do tej sytuacji przyczyniły się z kolei liczne ograniczenia w przemieszczaniu się powracające wraz z kolejną falą pandemii i przejście na pracę oraz naukę zdalną. Intel potwierdził, że produkuje w trzech fabrykach CPU w 10 nm, a kolejna partia ruszy w punkcie zlokalizowanym w Arizonie.

Jeżeli chodzi o czwarty kwartał, to firma nie oczekuje poprawy, tylko jeszcze gorszego okresu i przychody mają wynieść 17,4 mld dolarów a marża operacyjna 24,5 procent. Oczekuje się natomiast wzrostu rocznego przychodu, który będzie oscylował na poziomie 75,3 mld dolarów. Warto wspomnieć, że Intel po cichu wprowadził do sprzedaży procesor Core i3-10100F, który ma oferować wydajność Ryzena 3, lecz po niższej cenie. Intel Core i3-10100F (architektura Comet Lake 14 nm) ma 4-rdzenie oraz 8-wątków. Taktowanie bazowe wynosi 3,6 GHz, podnoszące się maksymalnie do 4,3 GHz. Cena Core i3-10100F wynosi 79 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel prezentuje wyniki za trzeci kwartał. Producent procesorów odnotował spadki

 0