Intel przedstawia Ice Lake 10. generacji. Są pierwsze niezależne testy

Intel przedstawia Ice Lake 10. generacji. Są pierwsze niezależne testy

Intel wprowadził prawie tuzin nowych procesorów Intel Core 10. generacji zaprojektowanych specjalnie dla laptopów i urządzeń 2 w 1. Zbudowane w procesie 10 nm, jedenaście nowych chipów o nazwie kodowej Ice Lake ma zupełnie nową architekturę graficzną z wydajnością obliczeniową GPU na poziomie maksymalnie 1 teraflopa, a także wspierają łączność Wi-Fi 6 (Gig +) i Thunderbolt 3. Nowości obejmują wersje Core i3, Core i5 i Core i7 z liczbą rdzeni / wątków 2/4 i 4/8. Zakres TDP wynosi od 9 W w niższych modelach do 28 W w najwyższej klasy Core i7-1068G7. Wszystkie modele mają zintegrowaną grafikę Gen11, w większości jest to Intel Iris Plus.

Intel zdaje się być pewien możliwości swoich układów i pozwolił prasie na wczesne, niezależne testy, co jest dość nietypową zagrywką. Nowe Ice Lake zdają się być solidnymi propozycjami, choć nie ma tu nić przełomowego.

Nowe chipy Ice Lake Intela mają pojawić się w nowych laptopach dopiero w sezonie świątecznym, ale na szczęście nie musimy czekać do tego czasu, aby dowiedzieć się, jaka jest ich wydajność. Intel zaprosił  wybranych przedstawicieli prasy do wypróbowania Ice Lake przy pomocy Software Development Systems - laptopów, które zwykle są wysyłane do partnerów Intela na testy oprogramowania. Te referencyjne systemy projektowe nie są w żaden sposób ciekawymi konstrukcjami, ale zapewniają platformę do testowania Ice Lake, a to w tym momencie najbardziej istotne. Są to w zasadzie tylko funkcjonalne wersje demo.

AnandTech spędził około ośmiu godzin na testowaniu systemów z procesorem Intel Core i7-1065G7 w trybach 15W i 25W. Redaktorzy przeprowadzili szereg testów, włącznie z tymi nieco starszymi, celu porównania historycznego z konstrukcjami referencyjnym Intela, a także z Huawei Matebook 13 2019 z Whisky Lake i7-8565U  i 8 GB pamięci DDR4-3200 oraz Matebook X Pro 2018 z Kaby Lake-R Core i7-8500U. Wyniki pokazują, że najnowsza oferta Intela zapewnia solidne zwiększenie wydajności procesora. Jeśli ważna jest zintegrowana grafika, to układy te stają się jeszcze bardziej interesujące. Aby przekonać się o pełnych możliwościach Ice Lake, będziemy musieli jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel przedstawia Ice Lake 10. generacji. Są pierwsze niezależne testy

 0