Intel również osłabiony. Firmę opuszcza Ryan Shrout, odpowiedzialny za grafiki Arc

Intel również osłabiony. Firmę opuszcza Ryan Shrout, odpowiedzialny za grafiki Arc

Ryan Shrout, jedna z twarzy Intela, jeśli chodzi o promocję kart graficznych skierowanych do entuzjastów komputerów PC, opuszcza firmę. Ujawnił on właśnie tę wiadomość w X, serwisie społecznościowym znanym wcześniej jako Twitter. Nie ogłosił jeszcze, gdzie zamierza pracować po Intelu. Możemy mówić więc o pewnej serii, bo w zeszłym tygodniu Microsoft opuścił Panas Pany, a następnie z AMD pożegnał się Scott Herkelman, a teraz do tego grona dołączył Shrout.

Osłabienie działu graficznego Intela

„Jesień to pora zmian! Wczoraj był mój ostatni dzień w firmie Intel” – napisał Shrout. „Zamierzam spędzić kilka tygodni z rodziną, a potem nie mogę się doczekać, aby pomówić o tym, co będzie dalej!” - dodał. 

„Jesień to pora zmian! Wczoraj był mój ostatni dzień w firmie Intel” – napisał Shrout.

Przed pracą w dziale konsumenckich kart graficznych Intela Shrout pełnił funkcję głównego specjalisty ds. strategii wydajności, a stanowisko to objął w 2018 r. Pełniąc tę rolę, przedstawiał scenariusze użycia w „rzeczywistym świecie”, a nie benchmarki, jako mocne strony Intela w zestawieniu z odradzającym się AMD. Przed opuszczeniem firmy piastował stanowisko starszego dyrektora ds. strategii segmentu klienta w dziale grafiki Intela. Przed dołączeniem do firmy Shrout prowadził stronę internetową PC Perspective, a także własną firmę analityczną Shrout Research, więc był już dobrze znany w środowisku entuzjastów PC.

Shrout stał się ostatnio jedną z głównych twarzy firmy, a to za sprawą kart graficznych Intel Arc. Często pojawiał się w filmach z Tomem Petersenem, który także odpowiadał za dział grafiki Intela. Były to filmy informacyjne przedstawiające Ryana i Toma „TAP” Petersena. Duet odpowiedział na wiele pytań konsumentów po wprowadzeniu na rynek pierwszej generacji kart graficznych Arc Alchemist. Ryan był także integralną częścią procesu towarzyszącego premierze Arc, stając wraz z Petersenem twarzą firmy.

Battlemage na dobrej drodze

Pod koniec ubiegłego roku, po wprowadzeniu na rynek kart graficznych Arc, Intel zreorganizował swój dział graficzny, a Raja Koduri powrócił na stanowisko głównego architekta. Ten jednak niedługo sprawował tę rolę, zanim ogłosił, że odchodzi z Intela i zakłada nowy startup zajmujący się grami opartymi na sztucznej inteligencji. Od tego czasu panowała spora niepewność co do dalszych planów Intela w zakresie samodzielnych kart graficznych, zwłaszcza biorąc pod uwagę szersze zwolnienia w dziale GPU, które miały miejsce od tego czasu, ale Niebiescy zapewniają, że Battlemage pozostaje na dobrej drodze i oczekuje się, że premiera tej architektury nastąpi w 2024 roku.

AMD również osłabione

Informacje na temat opuszczenia szeregów Intela przez Shrouta nadchodzą po odejściu Scotta Herkelmana z AMD, czyli starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego działu graficznego firmy. Nie oznacza to automatycznie, że ​​te dwa przypadki są ze sobą powiązane, chociaż często obserwujemy, jak doświadczeni pracownicy rotują między Intelem, AMD i NVIDIĄ.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel również osłabiony. Firmę opuszcza Ryan Shrout, odpowiedzialny za grafiki Arc

 0