Intel Skylake-X i Kaby Lake-X zadebiutują w trzecim kwartale 2017 roku

Intel Skylake-X i Kaby Lake-X zadebiutują w trzecim kwartale 2017 roku

Procesory Intel Skylake-X oraz Kaby Lake-X mają zastąpić układy Broadwell-E, które dostępne są na rynku już od pół roku. Najprawdopodobniej zadebiutują w trzecim kwartale 2017 roku razem z nowym chipsetem i nową podstawką.

Według najnowszych informacji procesory dla entuzjastów z serii Skylake-X oraz Kaby Lake-X pojawią się na sklepowych półkach w trzecim kwartale 2017 roku. Tym samym zastąpią aktualne układy Intel Broadwell-E, które są w sprzedaży od mniej więcej 6 miesięcy.

Razem z nowymi procesorami pojawi się też nowych chipset – X299. Ceny za poszczególne układy mają oscylować w granicach od 470 do 1700 dolarów. Niestety, na ten moment nie znamy specyfikacji chociażby jednego procesora. Można jednak się spodziewać, że wśród droższych wariantów pojawi się wersja z 10 rdzeniami.

Procesory Intel Skylake-X oraz Kaby Lake-X mają korzystać z nowej podstawy LGA 2066. Na jej temat również niewiele wiadomo. Jednego, czego można być pewnym, to obsługi pamięci RAM w standardzie DDR4, ale raczej nie będzie to żadne zaskoczenie.

Prezentacja nowych układów miałaby nastąpić na targach Gamescom 2017. Co prawda Intel zazwyczaj skupia się bardziej na targach Computex, ale nie jest powiedziane, że w tym roku nie zmieni swojego podejścia. Nie zmienia to jednak faktu, że procesory dla entuzjastów miałyby pojawić się na sklepowych półkach w trzecim kwartale 2017 roku.

Intel Core i7

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Skylake-X i Kaby Lake-X zadebiutują w trzecim kwartale 2017 roku

 0