Intel szykuje mobilne procesory Arrow Lake-HX. 14. generacja z dwiema architekturami?

Intel szykuje mobilne procesory Arrow Lake-HX. 14. generacja z dwiema architekturami?

Jak podaje VideoCardz, wyciek z narzędziami testowymi dla serii ARL-HX (Arrow Lake-HX) potwierdza plany Intela dotyczące następcy Raptor Lake dla laptopów

HX, czyli mobilne CPU klasy desktop

Przypominamy, że w ubiegłym roku Intel rozszerzył swoje wysokowydajne mobilne procesory z serii H o modele HX, skierowane do najbardziej wymagających użytkowników. Te CPU bazują oczywiście na hybrydowej architekturze rdzeni i stanowią niejako przeniesienie desktopowych układów do świata laptopów. Układy z tej serii wykorzystują podstawkę BGA, zapewniając większą liczbę rdzeni i limit mocy podniesiony do 55 W dla TDP i 157 W maks. poboru w trybie turbo.

Wyciek Arrow Lake-HX potwierdza plany Intela dotyczące następcy Raptor Lake dla laptopów.

Nadchodzą mobilne procesory Arrow Lake

Wygląda na to, że następca serii Core-HX 13. generacji (Raptor Lake) powinien bazować na architekturze Arrow Lake. Na zdjęciu opublikowanym przez @harukaze5719 przedstawiono interposer dla „Gen5 VR Test Tool”, potwierdzający, że seria będzie wykorzystywać gniazdo BGA2114. Niestety ten wyciek nie dostarcza żadnych innych szczegółów, takich jak liczba rdzeni, a nawet nazwa przyszłej serii HX.

Wygląda to jednak na przeciek z platformy dystrybucji treści Intel NDA, a firma nie potwierdziła jeszcze swoich planów dotyczących procesorów Arrow Lake-HX. Może to oznaczać, że serie Arrow Lake i Meteor Lake zostaną wydane w tym samym czasie w ramach 14. generacji mobilnych procesorów Intel Core.

Seria Core-HX 13. generacji oferuje więcej rdzeni, wyższe zegary i więcej linii PCIe niż serie Core H/U. Następca oparty na architekturze Arrow Lake może równie dobrze oznaczać, że technologia ta zawita również do segmentu stacjonarnego, ale na razie to tylko spekulacje.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel szykuje mobilne procesory Arrow Lake-HX. 14. generacja z dwiema architekturami?

 0