Intel szykuje się do obniżek cen swoich CPU w odpowiedzi na nowe Ryzeny

Intel szykuje się do obniżek cen swoich CPU w odpowiedzi na nowe Ryzeny

Intel w końcu, po wielu latach dominacji, napotkał realny opór w segmencie procesorów konsumenckich, a to oczywiście za sprawą AMD i jego CPU z rodziny Ryzen. Czerwona ekipa przymierza się właśnie do premiery trzeciej generacji tych układów (ta zaplanowana został na 7 lipca), która przynieść ma duży skok wydajnościowy przez przejście na 7 nm architekturę Zen 2. Tym samym AMD może przechylić szalę jeszcze bardziej na swoją korzyść, tym bardziej, że ich oferta zdaje się być korzystniej wyceniona od CPU Niebieskich. 9. generacja CPU Intel Core może więc okazać się zdecydowanie mniej atrakcyjnym wyborem dla użytkowników PC (zarówno graczy, jak i osób korzystających z procesorów w bardziej profesjonalny sposób) i stan ten utrzymywać może się przynajmniej do pojawienia się pierwszych 10 nm desktopowych procesorów giganta z Santa Clara, które spodziewane są dopiero w 2020 roku.

Intel podobno chce odpowiedzieć na nowe procesory konkurenta poprzez obniżki cen, nowe promocje oraz zestawy, a także podkreślanie gamingowych możliwości swoich produktów.

Intel ma odpowiedzieć na premierę nowch Ryzenów obniżkami cen swoich CPU

Wygląda jednak na to, że Intel nie zamierza się przyglądać tej sytuacji z założonymi rękami i chce odpowiedzieć na nowe procesory konkurenta poprzez obniżki cen, nowe promocje oraz zestawy, a także podkreślanie gamingowych możliwości swoich produktów, które wciąż wypadać mają bardzo dobrze na tle rywali. Ponadto firma zamierza odświeżyć swoją ofertę procesorów HEDT (high-end desktop) w trzecim kwartale tego roku, ale jak podkreśla portal tajwański DigiTimes, który powołuje się na swoje źródła wśród producentów płyt głównych, pierwszym krokiem w walce z trzecią generacją Ryzenów będą cięcia cen dotychczasowych modeli 9. generacji dedykowanych segmentowi konsumenckiemu (do samodzielnej sprzedaży, a nie w ramach gotowych zestawów).  

Zgodnie z tym, co podają źródła tego przecieku, spodziewać możemy się, że ostatnie procesory Intela zostaną przecenione w zależności od modelu 10-15%. Oznacza to, że ceny popularnych CPU dla graczy i entuzjastów, takich jak Core i9-9900K, Core i7-9700K i Core i5-9600K, mogą spaść od ok. 100 zł do nawet 300 zł. Czy to wystarczy, by odeprzeć atak ze strony AMD? Przypominamy, że Czerwoni przygotowali kilka nowych modeli o wysokiej wydajności i Ryzen 9 3900X rywalizować ma z flagowcem Intela, Ryzen 7 3800X z i7-9700K, a Ryzen 5 3600X z i5-9600K. Wszystkie trzy CPU w wewnętrznych testach AMD oferują praktycznie identyczną wydajność gamingową co produkty Niebieskich, ale wyraźnie biją je pod względem zastosowań związanych z tworzeniem treści. Poza tym, oferują więcej rdzeni, co powinno przełożyć się na wyższą wydajność w zadaniach dobrze skalujących się pod wielowątkowość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel szykuje się do obniżek cen swoich CPU w odpowiedzi na nowe Ryzeny

 0