Intel ujawnił przychody za trzeci kwartał 2018 roku. Firma odnosi sukces

Intel ujawnił przychody za trzeci kwartał 2018 roku. Firma odnosi sukces

Ostatnimi czasy Intel boryka się z problemami związanymi z produkcją swoich procesorów, co odbija się także bezpośrednio na nas, ponieważ chcąc zakupić nowy układ Niebieskich musimy wydać więcej pieniędzy niż jeszcze kilka miesięcy temu. Okazuje się jednak, że to nie przeszkodziło popularnej firmie w wykręceniu dość ciekawych statystyk. Intel pochwalił się raportem za trzeci kwartał 2018 roku i jak wynika z dokumentu, zdołał on zaliczyć rekordowy kwartał i przewyższyć wcześniejsze prognozy analityków. W trzecim kwartale Intel może pochwalić się przychodem na poziomie 19,2 miliardów dolarów, co stanowi o 19 procent wyższy wynik rok do roku. Pierwotnie prognozowano przychód wynoszący 18,1 mld dolarów, więc finalny rezultat stanowi drobne zaskoczenie. Ponadto Intel wygenerował zysk netto sięgający 6,4 miliardów dolarów (jest to wzrost o 42 procent względem analogicznego kwartału ubiegłego roku).

W trzecim kwartale bieżącego roku Intel odnotował spory sukces, dzięki rekordowym dla niektórych działów przychodom.

Intel ujawnił przychody za trzeci kwartał 2018 roku. Firma odnosi sukces

Również, jeśli chodzi o wpływy operacyjne, Intel chwali się sukcesem, bo w trzecim kwartale wyniosły one 7,3 mld dolarów (5,1 miliardów dolarów rok temu). Największy przychód wynoszący 10,2 mld dolarów (16 procent więcej niż w trzecim kwartale 2017 roku) wygenerował dział Client Computing Group. Głównym powodem ma być według Niebieskich zwiększony popyt na wydajne procesory dedykowane nie tylko grom wideo, ale także rozwiązaniom biznesowym. Warto jeszcze wspomnieć chociażby o dziale Data Center Group, który przyniósł Intelowi przychód na sumę 6,1 miliardów dolarów. Do tego jeszcze zwiększona sprzedaż nośnika Optane, a rekord przychodów w wysokości 919 mln dolarów zaliczył też Internet of Things Group. Udziałowcy otrzymali od Intela łącznie 12,6 mld dolarów, aczkolwiek 4,17 mld wypłacono w formie dywidendy. Jeśli chodzi o kolejny kwartał, popularna korporacja przewiduje przychód na poziomie 19 miliardów dolarów, z czego cały rok chce zamknąć z wynikiem 71,2 miliardów dolarów.

Intel ujawnił przychody za trzeci kwartał 2018 roku. Firma odnosi sukces

Patrząc na przytoczone wcześniej problemy z produkcją, a w konsekwencji dostępnością CPU na wielu światowych rynkach, przedstawiony przez Intela raport, mówiący o rekordowych przychodach, stanowi spore zaskoczenie. Przedstawiciel Niebieskich podkreślił, że pomimo wzrostu cen, odnotowano większe zainteresowanie procesorami sprawdzającymi się przede wszystkim w grach, a za te jak wiemy często należy wyłożyć konkretną sumę pieniędzy. Prognozy na następny okres wydają się odrobinę przesadzone w związku z przytoczonymi powyżej problemami i raczej jest mało realne, by Intel zaliczył równie rekordowe przychody. Chociaż z drugiej strony wiele zależy też od fanów przywiązanych do marki, którzy nie tyle godzą się na obecną sytuację co są w stanie ją w jakimś stopniu zaakceptować i zdecydować się na kupno nowego procesora. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel ujawnił przychody za trzeci kwartał 2018 roku. Firma odnosi sukces

 0