Intel uruchamia fabrykę dla procesu technologicznego 10 nm

Intel uruchamia fabrykę dla procesu technologicznego 10 nm

Korporacja Intel właśnie uruchomiła fabrykę, w której będą wykonywane chipy oparte o 10 nm proces technologiczny. Stadium tworzenia pierwszych prototypów ma się niedługo rozpocząć.Tym samym na horyzoncie zaczynają powoli majaczyć pierwsze produkty wykonane w nowej litografii. 

Intel uruchamia fabrykę dla 10 nm – procesory Cannonlake w drodze ?

Niebiescy może i drastycznie zmodyfikowali prawo Moore’a, lecz nadal starają się zmniejszać tranzystory. Spółka rozpocznie produkcję pierwszych elementów wykonanych w 10 nm procesie jeszcze w tym kwartale, a sam koszt produkcji jest już zawarty w sprawozdaniu finansowym za ten okres. Korporacja jednocześnie potwierdza, że 10 nm procesory o nazwie kodowej Cannonlake są już w drodze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku powinna zostać uruchomiona ich wstępna produkcja, by ostatecznie do końca pierwszej połowy 2017 przejść na pełnowymiarową fabrykację.

Procesory z linii Canonnlake będą pierwszymi przedstawicielami litografii 10 nm. Ich premiera jest datowana na drugą połowę 2017 roku. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem nie dojdzie do znaczących obsuw w terminach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel uruchamia fabrykę dla procesu technologicznego 10 nm

 0