Intel wydał nowe sterowniki GPU. Znów można liczyć na poprawę wydajności w grach

Intel wydał nowe sterowniki GPU. Znów można liczyć na poprawę wydajności w grach

Intel wypuścił kolejną aktualizację dla swoich kart graficznych. Gracze, którzy zdecydują się pobrać nową wersję mogą liczyć na poprawki błędów oraz wzrost wydajności w wielu tytułach.

Wzrost wydajności do 34%

Użytkownicy kart graficznych Intel Arc oraz Iris Xe mogą już pobrać nowe wydanie sterowników. Wersja oznaczona jako 31.0.101.5074 to obecnie najnowsza dostępna opcja. Uaktualnienie przynosi przede wszystkim poprawki błędów oraz ulepszenia w kwestii wydajności w niektórych produkcjach. To jednak nie wszystko. Na kartach graficznych Arc dodano bowiem wsparcie sterownika Game On dla gry Avatar: Frontiers od Pandora. W tej produkcji można także liczyć na wzrost liczby wyświetlanych klatek. Jak możemy przeczytać na stronie poświęconej dodanym zmianom, w porównaniu do sterowników w wersji 31.0.101.4972, najnowsze wydanie poprawia wydajność w Avatar o 8%. Należy jednak dodać, że jest to wartość maksymalna i dotyczy średniej liczby FPS w 1080p przy ustawieniach Ultra i DX12. I w zasadzie jest to jedyna gra, która doczekała się poprawy wydajności pod tym API. Pozostałe produkcje, w których widoczny ma być wzrost osiągów działają już pod DirectX 11.

Uaktualnienie przynosi przede wszystkim poprawki błędów oraz ulepszenia w kwestii wydajności w niektórych produkcjach.

Poprawa wydajności w grach

Źródło: Intel

 

Największa różnica względem wspomnianych sterowników z końcówką "4972" ma występować w Train Sim World 3. Tutaj gracze mogą oczekiwać nawet o 34% większej ilości średnich klatek na sekundę podczas rozgrywki w 1080p z detalami Ultra. Bardzo podobny wzrost osiągów ma być widoczny w Dying Light 2 Stay Human. Tutaj, według Intela, średnia ilość FPS-ów ma urosnąć nawet o 31% jeśli gra jest uruchomiona w 1080p przy ustawieniach Wysokich.

Poprawki błędów

Jak zostało wspomniane, nowa wersja sterowników eliminuje również błędy. Ucieszeni z tego faktu będą między innymi gracze Counter-Strike 2. Intel usunął bowiem usterkę, która mogła powodować migotanie pikseli podczas gry z włączonym trybem antyaliasingu 4X MSAA. W Cyberpunku poprawiono natomiast błąd z uszkadzaniem kolorowych pikseli w trakcie rozgrywki, a z Alan Wake zniknął problem z możliwym wyłączaniem się aplikacji podczas uruchamiania nowej gry.

Pewien kłopot usunięto też z Total War: PHARAOH. Tutaj gracze mogli doświadczać uszkodzenia gry po zmianie rozdzielczości. Znikął też błąd z Ghostrunner 2 powodujący sporadyczne awarie aplikacji podczas gry. Listę poprawek zamyka Fac Cry 3. Tutaj usunięto problem z uszkadzaniem się aplikacji podczas rozgrywki.

To już kolejny raz, kiedy aktualizacja sterowników dla kart graficznych Intela przynosi poprawę wydajności w grach. I nic nie wskazuje na to, że ten trend niedługo się skończy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel wydał nowe sterowniki GPU. Znów można liczyć na poprawę wydajności w grach

 0