Intel wygadał się z datą premiery nowego Windowsa

Intel wygadał się z datą premiery nowego Windowsa

Windows 11 ma dwa lata i wciąż pozostaje w tyle za Windowsem 10, jeśli chodzi o udziały w rynku, ale ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej plotek na temat szykowanego przez Microsoft Windowsa 12. Tym razem na taki scenariusz wskazał Intel.

Intel spodziewa się nowego Windowsa w 2024

Podczas ogłaszania swoich najnowszych wyników dyrektor finansowy Intela Dave Zinsner wspomniał o „odświeżeniu systemu Windows” spodziewanym w 2024 r. Nie wspomina wprost o systemie Windows 12, ale jeśli połączymy kropki i przyjrzymy się ostatnim doniesieniom na ten temat, to wszystko zacznie układać się w spójną całość. Podczas Citi 2023 Global Technology Conference Zinsner powiedział, że firma uważa, iż odświeżenie OS Microsoftu dobrze wpłynie na ich działalność w sektorze konsumenckim, ponieważ nowy Windows będzie katalizatorem masowych zakupów nowego sprzętu.

Podczas ogłaszania swoich najnowszych wyników dyrektor finansowy Intela Dave Zinsner wspomniał o „odświeżeniu systemu Windows” spodziewanym w 2024 r.

Procesory Intel Meteor Lake zyskają w Windowsie 12

Jeśli wcześniejsze przecieki okażą się prawdziwe, dyrektor finansowy może sugerować, że nadchodzące procesory Intel Meteor Lake mogą sporo zyskać dzięki systemowi Windows 12, co doprowadzi do zwiększonej sprzedaży. System operacyjny i procesory mogą zwiastować nowe środowisko narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i sprzętu pracującego w tandemie na platformach konsumenckich. Mówi się, że oba produkty przeszły znaczące zmiany w stosunku do swoich poprzedników.

Bing AI trafi do paska zadań Windows 11. Chatbot na wyciągnięcie ręki

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Microsoft zaprezentuje system Windows 12 w drugiej połowie 2024 r., co prawdopodobnie doprowadzi do pełnoprawnej premiery w 2025 r. Microsoft mógłby osadzić funkcje wykorzystujące generatywną sztuczną inteligencję w całym systemie operacyjnym, opierając się na funkcjonalności sztucznej inteligencji, która niedawno pojawiła się wraz z aktualizacją systemu Windows 11 23H2 w pasku wyszukiwania, aplikacji do edycji obrazów i Microsoft 365. 

Windows 11 rozczarowuje

Tymczasem Windows 11 rozczarowuje swoimi wynikami. Z danych Statcounter wynika, że ​​ponad 70 procent użytkowników systemów Microsoftu nadal preferuje Windowsa 10, a udział w rynku Windowsa 11 nie wzrósł znacząco od kwietnia, przekraczając 23 procent. Ankieta dotycząca oprogramowania przeprowadzona przez Steam wykazała, że ​​najnowszy system operacyjny Windows jest nieco chętniej wybierany przez graczy, bo w tym przypadku 37% osób zadeklarowało jego wykorzystanie.

Tymczasem procesory z serii Meteor Lake, które mają pojawić się w przyszłym roku, będą wyposażone w dedykowane rdzenie przyspieszające sztuczną inteligencję, dzięki czemu systemy będą szybciej reagować podczas wykonywania zadań związanych z AI. Podobnie niedawno wypuszczone procesory mobilne AMD Ryzen 7000 zawierają dedykowany silnik dla efektów Windows Studio. Mówi się, że Microsoft współpracuje z tymi dostawcami CPU przy projektowaniu funkcji sztucznej inteligencji w systemie Windows 12.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel wygadał się z datą premiery nowego Windowsa

 0