Intel zapomniał opublikować sterowniki graficzne dla procesorów Rocket Lake 11. generacji

Intel zapomniał opublikować sterowniki graficzne dla procesorów Rocket Lake 11. generacji

Sterowniki do zintegrowanych układów graficznych Intela są zwykle dostępne na ich stronie z plikami do pobrania. Niestety, co dość zaskakujące, osoby poszukujące sterowników do Core 11900K, lub któregoś z pozostałych procesorów z rodziny Rocket Lake zamiast sterowników mogą pobrać jedynie narzędzie Performance Maximizer. Po pobraniu sterownika Intel Graphics, pojawi się komunikat, że nie można znaleźć odpowiedniego sprzętu. W jakiś niewytłumaczalny sposób Intel nie opublikował sterowników do zintegrowanej grafiki Rocket Lake przed premierą procesorów w zeszłym tygodniu. Grafika Rocket Lake jest właściwie klonem wcześniejszych układów i nie wymaga zaktualizowanych sterowników - wystarczy certyfikacja.

Procesory Rocket Lake-S są już dostępne od jakiegoś cxzasu. A gdzie sterowniki zintegrowanego układu graficznego? Intel nawet nie próbuje się tłumaczyć z opóźnienia.

Zintegrowana grafika wewnątrz procesorów Rocket Lake, oznaczona jako UHD 750, jest funkcjonalnie identyczna ze zintegrowaną grafiką wewnątrz zeszłorocznych mobilnych procesorów Tiger Lake. Sterowniki nie wymagają więc zbyt wielkiego nakładu pracy, by je dostosować do nowych procesorów. Lisa Pearce, dyrektor ds. inżynierii oprogramowania graficznego w Intelu, mówi, że sterowniki zostaną udostępnione publicznie w tym tygodniu.

Czyżby ktoś w Intelu najzwyczajniej zaspał? Na szczęście dla obecnych posiadaczy procesorów Rocket Lake, którzy nie posiadają zewnętrznego układu graficznego, problem można łatwo obejść. Wystarczy pobrać ogólny sterownik Intel Graphics ze strony Intela i zainstalować go ręcznie za pomocą narzędzia instalacji sterowników Windows: Panel sterowania> Menedżer urządzeń> Karty graficzne> UHD 750> (kliknij prawym przyciskiem myszy) Właściwości> Sterownik> Aktualizuj sterownik> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowanie sterownika - następnie wskaż pobrane pliki.

AKTUALIZACJA:

Intel dziś wydał sterowniki graficzne dla swoich procesorów graficznych Iris Xe znajdujących się w procesorach Rocket Lake. Najbardziej jednak interesujące jest to, że data pakietu jest notowana na 03 marca 2021. Intel po prostu dodał obsługę procesorów Rocket Lake do swojego istniejącego zestawu sterowników, co jak wspominaliśmy, w żadnym razie nie tłumaczy takiej wpadki i nie wymagało zbyt wiele pracy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zapomniał opublikować sterowniki graficzne dla procesorów Rocket Lake 11. generacji

 0