Intel zapowiada laptopy z autorskimi modemami 5G - premiera w 2019 roku

Intel zapowiada laptopy z autorskimi modemami 5G - premiera w 2019 roku

Wygląda na to, że technologia 5G zbliża się do nas dużymi krokami i obecny rok ma być przełomowy w tym temacie, ale na jej szerszą implementację przyjdzie nam zapewne poczekać do 2019 roku.

Intel nie zamierza biernie przyglądać się tej rewolucji i już zapowiedział, że jego modemy 5G z serii XMM 8000 będą zintegrowane w laptopach takich firm, jak Dell, HP, Lenovo czy Microsoft (zapewne chodzi o urządzenia z serii Surface), już w przyszłym roku. Ruch ten umożliwić ma pełną obsługę sieci 5G w konsumenckich maszynach i nie trzeba chyba dodawać, że wsparcie dla tej technologii w laptopach przełoży się na znaczące przyspieszenie prędkości Internetu dla przeciętnego użytkownika, ale także ograniczenie opóźnień. Pozwoli to choćby na bezproblemowe streamowanie mediów w najwyższych rozdzielczościach czy też granie po sieci bliskie temu, co otrzymujemy w przypadku rozgrywki po kablu.

Wygląda na to, że zintegrowane modemy obsługujące łączności mobilne, wkrótce mogą stać się standardem

Niebieska ekipa zapowiedziała, że już w trakcie targów Mobile World Congress, które startują w najbliższy poniedziałek (przynajmniej oficjalnie, ponieważ pierwszych konferencji spodziewać możemy się w niedzielę), zaprezentuje koncepcyjne urządzenie 2w1 z modemem 5G. Otrzymać mamy pokaz możliwości nowej łączności za pomocą streamowania na żywo wideo (zapewne kilku materiałów 4K jednocześnie). Trzeba przyznać, że zintegrowane LTE w laptopach to obecnie dość rzadki widok, ale sytuacja się wyraźnie zmienia, a to za sprawą wdrażania koncepcji pecetów Always Connected, a za sprawą nowego modemu Intela producenci notebooków będą mogli z łatwością zapewniać kompatybilność z 5G w swoich produktach. Intel nie zapomina jednak także o telefonach i na chińskim rynku podpisał umowę z Unigroup Spreadtrum, która owocować ma integracją modemów 5G na mobilnej platformie tego drugiego producenta. Spodziewać można się tu, że wkrótce Niebiescy podpiszą podobne umowy z kolejnymi firmami, choć nie da się ukryć, że Qualcomm ma przewagę, ponieważ jego modem 5G X50 trafić ma do urządzeń Sony, LG, Asusa i wielu innych znanych marek.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zapowiada laptopy z autorskimi modemami 5G - premiera w 2019 roku

 0