Intel zapowiada pierwsze stacjonarne procesory 8. generacji (Coffee Lake)

Intel zapowiada pierwsze stacjonarne procesory 8. generacji (Coffee Lake)

Pierwsze procesory Intela należące do 8. generacji serii Core ujawnione zostały już w ubiegłym miesiącu, ale były to jedynie modele skierowane do laptopów. Tym razem amerykański gigant w końcu zaprezentował swoje nowe propozycje dla komputerów stacjonarnych.

Po licznych przeciekach i doniesieniach, w końcu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi procesorów Coffee Lake. Intel przygotował tu po dwa układy dla każdej serii Core i3, i5 oraz i7. Obyło się tu bez większych niespodzianek, ponieważ informacje, które napływały do nas w ostatnich tygodniach, w zasadzie wymagały jedynie potwierdzenia ze strony Niebieskich. Najważniejszą zwianą w stosunku do poprzednich generacji procesorów Intela jest tu oczywiście zwiększenie liczby rdzeni i to w każdej z serii, poczynając od Core i3, gdzie obecnie otrzymujemy 4 rdzenie i 4 wątki, przez 6-rdzeniowe i 6-wątkowe Core i5, a na 6-rdzeniowych i 12-wątkowych Core i7 kończąc. Tym samym Coffee Lake to nie tylko pierwsza konsumencka rodzina procesorów Intela, która wprowadza 6 rdzeni (i to nawet w ramach Core i5), ale także pierwsza, gdzie Core i3 otrzymujemy 4 rdzenie.

Intel chwali się, że Core i7-7700K jest jego najlepszym gamingowym procesorem w historii , my jednak liczymy na spory wzrost wydajności względem poprzedniej generacji, ale by się o tym przekonać musimy poczekać na pierwsze testy

Producent promuje nowe układy jako "konsumenckie procesory premium" dla graczy, overclockerów i twórców treści. Te wciąż bazują na 14 nm procesie litograficznym i niestety potwierdziły się także informacje o braku wsparcia przez chipsety z serii 200, co oznacza konieczność przesiadki na płytę główną z układem logiki  Z370. Otrzymać mamy tu usprawnione zarządzanie energią, wsparcie dla pamięci DDR-2666 i do 40 linii PCIe 3.0. Intel zapewnia też, że jest gotowy na start nowej platformy i już na samym początku otrzymać mamy 50 nowych płyt głównych i gotowych systemów od wiodących partnerów firmy. Specyfikacje poszczególnych procesorów, a także ich ceny możecie sprawdzić na powyższym slajdzie, a Intel chwali się, że jego nowy flagowiec, czyli Core i7-8700K, zapewniać będzie o 25% wyższą wydajność w Gears of War 4 w porównaniu do Core i7-7700K i jest ich najlepszym gamingowym procesorem w historii. Zdecydowanie lepiej wypadać ma też wielozadaniowość, w tym mega-tasting, ponieważ granie w PlayerUnknown’s Battlegrounds wraz z jednoczesnym streamowaniem i nagrywaniem na tym CPU jest o  45% sprawniejsze niż na Core i7-7700K. Sporą różnicę odnotują też twórcy treści, gdzie np. edycja wideo 4K ma być o 32% szybsza. Premiera nowych procesorów Intela planowana jest 5 października.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zapowiada pierwsze stacjonarne procesory 8. generacji (Coffee Lake)

 0