Intel zapowiada szczegóły na temat grafik Xe w ciągu 20 dni

Intel zapowiada szczegóły na temat grafik Xe w ciągu 20 dni

Spragnieni nowych informacji na temat kart graficznych giganta z Santa Clara? W takim razie Wasza cierpliwość może zostać wkrótce nagrodzona, ponieważ Intel za pośrednictwem swojego twitterowego konta Intel Graphics poinformował w miniony weekend, że w ciągu 20 dni dostarczy nam informacji na temat grafik Xe. Co ciekawe, niebieska ekipa następnie skasowała tego tweeta, ale jak wiadomo w internecie nic nie ginie i mamy nadzieję, że złożona obietnica wciąż obowiązuje. Zapewne jednak ktoś wyszedł przed szereg i ujawnił nadchodzącą zapowiedź nieco przed czasem, ale spodziewamy się, że ta wkrótce zostanie oficjalnie potwierdzona przez producenta i zapewne wtedy też ruszy cała machina marketingowa. Do tego czasu możemy liczyć jedynie na przecieki i nieoficjalnie doniesienia.

Niebieska ekipa następnie skasowała tego tweeta, ale jak wiadomo w internecie nic nie ginie i mamy nadzieję, że złożona obietnica wciąż obowiązuje.

Trzeba jednak zaznaczyć, że sama prezentacja, która zdaje się być planowana na 13 sierpnia, jest dość enigmatyczna. Intel użył tu bowiem jedynie nazwy architektury Xe, która wykorzystywana jest zarówno w zintegrowanych grafikach producenta oferowanych w procesorach Core, jak również trafić ma do dedykowanych kart graficznych. Tym samym nie mamy pewności, jakie produkty z zobaczymy w połowie przyszłego miesiąca. Mamy jednak nadzieję, że w końcu będziemy mogli zapoznać się z obiecywanymi na ten rok samodzielnymi kartami firmy. Biorą pod uwagę timing tweeta oraz problemy producenta z 7 nm i 10 nm procesem technologicznym, raczej nie ma co liczyć na formalny debiut nowych produktów i zapewne otrzymamy jedynie ich prezentację.

Swoją drogą Intel ma już kilka wydarzeń zaplanowanych na najbliższe miesiące. David Blythe (Senior Fellow and Director of Graphics Architecture w Intelu) ma przeprowadzić prezentację architektury Xe na Hot Chips już 17 sierpnia, czyli niedługo po wydarzeniu ujawnionym na Twitterze. 2 września odbyć ma się zaś wirtualna prezentacja, na której zobaczyć mamy „coś dużego”. Najpewniej chodzi tu o 11. generację procesorów firmy, znaną jaką Tiger Lake, które otrzymają grafiki Gen12 (Xe). Nie da się ukryć, że wiele osób wiąże spore nadzieje, że dedykowanymi grafikami Niebieskich, choć nie wydaje się, by pierwsze produkty firmy były w stanie zagrozić high-endowym propozycjom AMD i NVIDII. Tym bardziej, że przecieki sugerują, że będą to raczej modele z niższych segmentów, ale więcej szczegółów poznamy zapewne 13 sierpnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zapowiada szczegóły na temat grafik Xe w ciągu 20 dni

 0