Intel zaprezentował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku

Intel zaprezentował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku

Intel zaprezentował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku generując w nim 20,2 mld dolarów przychodów co oznacza wzrost o 8 procent rok do roku (dla porównania w Q4 2018 roku suma ta wyniosła 18,7 mld dolarów). Ponadto wpływy operacyjne wyniosły 6,8 mld dolarów (wzrost o 9 procent), a do tego odnotowano aż 33-procentowy wzrost netto. O dziwo o 1,4 procent spadła marża brutto, której poziom wynosi aktualnie 58,8 procent. Do tego firma zarobiła 9,9 miliardów dolarów w gotówce przeznaczając na wypłaty dywidend 1,4 mld dolarów, jednocześnie wykupując 63 mln akcji za 3,5 mld dolarów. W minionych trzech miesiącach popularny producent procesorów przeznaczył na badania, rozwój technologii oraz kampanie marketingowe łącznie 4,9 miliardy dolarów. Jeśli chodzi o cały miniony rok to przychody Intela wyniosły 72 miliardy dolarów i jest to o 2 procent lepszy wynik niż w 2018 roku.

W czwartym kwartale 2019 Intel wygenerował 20,2 mld dolarów i jest to wzrost o 8 procent rok do roku. Ogółem w całym roku producent zarobił 72 mld dolarów.

Intel zaprezentował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku

Patrząc na poszczególne działy to Client Computing Group odpowiadający za najważniejsze produkty dla Intela, czyli procesory dedykowane komputerom wygenerował 10 mld dolarów przychodów, co oznacza 2-procentowy wzrost względem analogicznego kwartału i zarazem pokazuje, że w tym przypadku mimo niewielkiego progresu Niebiescy nadal mają największy udział w segmencie CPU. Sukces odniósł też Data Center Group z przychodami na poziomie 7,2 mld dolarów w tym aż 19-procentowym wzrostem względem Q4 2018 roku. Powodem według samego Intela jest tutaj większe zainteresowanie partnerów przedsiębiorstwa produktami opartymi na chmurze. Również Client Computing Group, który odpowiada za modemy oraz desktopy może ogłosić sukces, bowiem wygenerował 10 mld dolarów (wzrost o 2 procent).

Intel zaprezentował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku

Natomiast wielkim przegranym w poprzednim kwartale okazał się Programable Solutions Group, który stracił 17 procent przychodów, porównując to do analogicznego okresu 2018 roku. Patrząc na pierwszy kwartał 2020 roku Intel oczekuje 19 miliardów dolarów przychodów z kolei w całym roku ma to być 73,5 miliarda dolarów. Tak czy inaczej, w internecie już ogłoszono, że Niebiescy odnieśli kolejny rekordowy kwartał i pytanie, czy ten pozytywny trend utrzyma się również w przyszłości zważywszy na nieśpiącą konkurencję w postaci AMD?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zaprezentował wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku

 0