Intel zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku

Intel zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku

Intel opublikował raport finansowy za drugi kwartał 2019 roku. I chociaż jest lepiej niż w pierwszym kwartale bieżącego roku, to popularny producent procesorów nie może ogłosić znaczącego sukcesu. Przychody w minionych miesiącach spadły bowiem o przeszło 3 procent w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku i wyniosły 16,5 mld dolarów, aczkolwiek były wyższe o 800 milionów dolarów względem wcześniejszych prognoz branżowych analityków. Marża brutto utrzymała się na poziomie 59,8 procent, co jest poprawą względem poprzednich 56,6 procent. Zysk operacyjny wzrósł natomiast z 4,2 mld dolarów do 4,6 miliardów dolarów, jednak jest to jednocześnie gorszy o 12 procent rezultat w stosunku rok do roku.

W drugim kwartale 2019 roku Intel wygenerował 16,5 mld dolarów przychodu, co oznacza spadek o 3% względem analogicznego kwartału ubiegłego roku.

Intel zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku

Bez niespodzianki, działem generującym Intelowi najwięcej przychodów w drugim kwartale jest Client Computing Group, który może pochwalić się 8,8 mld dolarowym wynikiem i 1-procentowym skokiem w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku. Zgodnie z oceną przedsiębiorstwa za sytuację odpowiada spory popyt na najwydajniejsze produkty, jak również duże zamówienia komercyjne. Gorzej poradziło sobie Data Center Group, w przeszłości odpowiadające za znaczną część przychodów Niebieskich. Rezultat DCG był niższy o 10 procent względem analogicznego okresu poprzedniego roku i wyniósł 5 mld dolarów. W ocenie producenta powodem okazało się zmniejszone zainteresowanie ze strony klientów biznesowych oraz instytucji rządowych.

Intel zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku

Rekordowymi wynikami może pochwalić się z kolei dział Internet of Things Group, którego przychód wyniósł aż 986 milionów dolarów, a do 16 procent wzrosły przychody Mobileye. Działem niemającym powodów do optymizmu jest natomiast Memory Solutions Group, ponieważ w jego przypadku zysk spadł o 13 procent do 940 milionów dolarów. Tutaj gorszy rezultat szefostwo Intela tłumaczy faktem negatywnej presji cenowej odczuwanej w całej branży pamięci (przypomnijmy, iż analitycy oczekiwali kolejnych spadków stawek za kości RAM). Jeśli chodzi o przyszłe prognozy, to w trzecim kwartale 2019 roku firma oczekuje 18 mld dolarów przychodów. Czy jest to scenariusz realny do zrealizowania? Zależy od tego, jak procesory Niebieskich poradzą sobie z najnowszymi układami od AMD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku

 0