Intel zarejestrował nowe loga, w tym Core i tajmenicze Evo

Intel zarejestrował nowe loga, w tym Core i tajmenicze Evo

Na stronie Justia Trademarks pojawiły się zarówno całkowicie nowe, jak i odświeżone logotypy zarejestrowane przez Intel w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Te mogą zostać wkrótce wprowadzone przez giganta z Santa Clara, ale trzeba pamiętać, że firmy relatywnie często rejestrują loga, które mogą, ale wcale nie muszą wykorzystać w przyszłości, więc nie ma jeszcze pewności, czy niebieska ekipa zdecyduje się w wkrótce na takie odświeżenie swojego wizerunku. Intel zdaje się tu porzucać typowy motyw pierścienia na rzecz bardziej kwadratowych logotypów. Logo Intel umieszczono na szarym kwadracie, który w prawym dolnym rogu styka się z mniejszym kwadratem o jaśniejszym odcieniu szarości. Z kolei logo Intel Inside, które znaleźć można głównie na gotowych komputerach, zachowało niebieske barwy (różne odcienie), ale także korzysta z kwadratowego kształtu.

Na stronie Justia Trademarks pojawiły się zarówno całkowicie nowe, jak i odświeżone logotypy zarejestrowane przez Intel w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO).

Na powyższej grafice widnieje także zmodernizowany logotyp Core, odnoszący się do procesorów producenta. Jego nowa wersja również wygląda bardziej nowocześnie, stawiając bardziej na minimalizm. W tym przypadku zastosowano duży napis w centrum i dużo mniejsze oznaczenie serii w prawym dolnym rogu. Najciekawszym elementem bezsprzecznie jest tu jednak logo Intel Evo Powered by Core, ponieważ jest zupełnie nowe i nie odnosi się do żadnego wcześniejszego logotypu. Podobnie jak w przypadku Core, tutaj również znajdziemy oznaczenie serii w prawym dolnym rogu. Biorąc pod uwagę, że Evo przeważnie odnosi się do ewolucji, sugerować może to, że Intel może szykować jakiś poważniejszy rebranding swoich procesorów. To jednak tylko spekulacje.

Nowe logotypy, które zawierają duży i mały kwadrat, wskazywać mogą na przyszłą generację procesorów Intela, znaną jaką Alder Lake-S. Układy te posiadać mają bowiem hybrydową budowę, gdzie wykorzystywane będą zarówno duże rdzenie CPU, jak i mniejsze (na podobnej zasadzie jak architektura big.LITTLE stosowana w układach dla smartfonów). Zanim jednak procesory te pojawią się na rynku, już 2 września powinniśmy doczekać się premiery Tiger Lake, a następnie Rocket Lake. Seria Alder Lake-S wydaje się być najciekawsza spośród nadchodzących produktów Intela, tym bardziej, że wiadomo już, iż bazować będzie na 10 nm litografii, a ta pojawi się na rynku najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku. Oznaczać to może, że przyjdzie nam dość długo poczekać na oficjalną prezentację nowych logotypów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zarejestrował nowe loga, w tym Core i tajmenicze Evo

 0