Intel zdradził datę premiery procesorów Intel Core X

Intel zdradził datę premiery procesorów Intel Core X

Targi E3, mimo że głównie kojarzone z rynkiem gier, to też okazja dla producentów sprzętu, by zaprezentować swoje nowości. Wszyscy wiedzieli, czego spodziewać się po prezentacjach Sony i Microsoftu, jednak pewnym zaskoczeniem są najnowsze informacje ze stajni Intela, dotyczące procesorów Skylake-X i Kaby Lake-X. Producent postanowił wykorzystać targi E3 i ogłosił datę premiery swoich najnowszych układów.

Targi Computex zakończyły się stosunkowo niedawno, tym bardziej niespodziewane było ogłoszenie planów wydawniczych Intela właśnie na E3. Z najnowszych informacji wynika, że część procesorów w sprzedaży pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Modele od cztero do ośmiordzeniowych zawitają na sklepowych półkach 26 czerwca, a zamówienia będzie można składać już 19 czerwca. Sierpień zarezerwowano na premierę dwunastordzeniowego i9-7920X. Niestety najbardziej wydajne jednostki trafią do sprzedaży dopiero w październiku.

Intel Core i9-7900X to jedyna ciekawa premiera zaplanowana na ten miesiąc. Najbardziej wydajne układy pojawią się w sprzedaży dopiero w październiku

Dziwić może tak duże opóźnienie premiery topowych układów w stosunku do produktów konkurencji. Intel zdaje się nerwowo i pospiesznie reagować na procesory AMD Ryzen Threadripper i wygląda na to, że zapowiada się zażarta rywalizacja - a Intel już sporo traci do rywala. Tańsze układy Intela będą miały nie lada problem, by wygrać starcie z Ryzenami, o Threadripperach nie wspominając.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel zdradził datę premiery procesorów Intel Core X

 0