Interfejs Samsung One UI otrzymają także posiadacze starszych smartfonów

Interfejs Samsung One UI otrzymają także posiadacze starszych smartfonów

Podczas Developers Conference Samsung zapowiedział nowy autorski interfejs Samsung One UI, którą zastąpi dotychczas znane rozwiązanie w postaci Samsung Experience. Stworzono go w sposób ułatwiający korzystanie ze smartfonów z wykorzystaniem jednej ręki. Największą nowością jest przeniesienie kilku funkcji dotychczas zlokalizowanych w górnej części ekranu na dół, żeby użytkownik smartfona mógł bez większych przeszkód uruchomić przy pomocy kciuka np. aplikację obsługującą SMS-y. Od teraz tego rodzaju wiadomości będą wyświetlane na środku ekranu. W założeniu interfejs Samsung One UI ma pomóc także właścicielom smartfonów z większymi ekranami. Pierwotne większość osób sądziła, że nakładka na Androida ukaże się wyłącznie na najnowszych flagowcach popularnej firmy - Galaxy S9, Galaxy S9 Plus oraz Galaxy Note 9.

Nowy interfejs Samsung One UI otrzymają także właściciele Galaxy S8, Galaxy S8 Plus i Galaxy Note 8.

Jednak teraz producent postanowił zmienić zdanie i zgodnie z informacjami dostępnymi w sieci, interfejs otrzymają także właściciele nieco starszych urządzeń. Szczęśliwcami, którzy zainstalują nie tylko najnowszą autorską nakładkę Samsunga, ale także Androida 9.0 Pie, są użytkownicy modeli Galaxy S8, Galaxy S8+ i Note 8. Niestety wiele wskazuje na to, że fani korzystający z usług jeszcze starszych telefonów, np. Galaxy S7, muszą obejść się smakiem i zapomnieć o stosownej aktualizacji. Warto podkreślić, że udostępnioną jeszcze w tym miesiącu testową wersję oprogramowania dostają wyłącznie osoby korzystające z serii Galaxy S9 oraz Note 9 i to właśnie o nich chodziło Samsungowi w pierwotnej wiadomości (stąd też nastąpiła pomyłka). Finalne wydanie zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, a konkretny termin zostanie jeszcze doprecyzowany przez Koreańczyków.

Należy przyznać, że jest to niecodzienny ruch ze strony Samsunga, albowiem większość producentów udostępniając kolejne oprogramowanie skupia się w przede wszystkim na najnowszych, flagowych urządzeniach, zaś starsze modele często pozostają zapomniane. Niestety to smutna i powszechna praktyka, ale za ten ruch Samsungowi należy się zdecydowanie duży plus. I chociaż zarówno Galaxy S8, jak i Note 8, to flagowe produkty koreańskiej firmy, to debiutujące ponad rok temu. Z drugiej strony nie stałoby się nic wielkiego, gdyby także właściciele Galaxy S7 mogli liczyć na nowy interfejs Samsung One UI, ale jak to ludzie lubią mawiać — lepszy rydz niż nic.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Interfejs Samsung One UI otrzymają także posiadacze starszych smartfonów

 0