Internet w Polsce jest na wyższym poziomie niż jeszcze dwa lata wcześniej

Internet w Polsce jest na wyższym poziomie niż jeszcze dwa lata wcześniej

UKE postanowiło sprawdzić jak zmieniła się nasza sieć na przestrzeni ostatniego czasu. Uzyskane wyniki o dziwo dużo bardziej pozytywne zaskoczenie niż można by przypuszczać.

Choć technologia w Polsce bezustannie się rozwija, a w dzisiejszych czasach zasięg LTE obejmuje prawie każdy zakątek naszego państwa, tak nie wszyscy chwalą swego operatora zaś prędkość internetu w kilku przypadkach także pozostawia wiele do życzenia. W przypadku dostawców mobilnych istotnym problemem jest ponadto tzw. internet bez limitu, ale z limitem, co w praktyce oznacza, że po wykorzystaniu danego pakietu często dostajemy ograniczenie w znacznym stopniu utrudniające szybkie korzystanie z sieci. Urząd Komunikacji Elektronicznej kolejny raz postanowił sprawdzić standardy internetu dostępnego w kraju nad Wisłą na przestrzeni minionych lat. O dziwo wnioski, jakie wyciągnęli eksperci mogą odrobinę zaskakiwać, gdyż są jak najbardziej pozytywne.

Według UKE średnia prędkość internetu w Polsce wzrosła względem minionych dwóch lat

Internet w Polsce jest na wyższym poziomie niż jeszcze dwa lata wcześniej

Warto wspomnieć, że wszelkie pomiary były przeprowadzane przez samych użytkowników końcowych i obejmują wszelkie ograniczenia takie jak: oferta, wykorzystania w sieciach domowych standardu WiFi, czy warunków fal radiowych. Przytoczone rezultaty pozwoliły oszacować jakość usług dostarczanych przez ISP. Patrząc na prędkość pobierania oraz wysyłania, wartości wzrosły względem 2016 roku, jedynie ping utrzymał się na identycznym poziomie. Jeżeli chodzi o mobilnych dostawców tutaj również zanotowano wzrost, aczkolwiek niewielki względem poprzednich statystyk. Na koniec warto przytoczyć województwo, w którym jest największa średnia prędkość netu i tutaj wygrywa wielkopolskie (57,69 Mb/s), natomiast na końcu uplasowało się woj. lubelskie (20,7 Mb/s). Pełne dane przejrzycie na oficjalnej stronie UKE.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Internet w Polsce jest na wyższym poziomie niż jeszcze dwa lata wcześniej

 0