iOS 18 zwróci Ci uwagę, że używasz wolnej ładowarki

iOS 18 zwróci Ci uwagę, że używasz wolnej ładowarki

iOS 18 już we wczesnej wersji beta pokazuje komunikat o niskiej mocy ładowania smartfona. Wygląda też na to, że Apple przygotowuje specjalny artykuł wsparcia mający wyjaśnić kwestie związane z pokazaniem się komunikatu.

System iOS 18 przyniesie wiele ciekawych nowości, w tym sztuczną inteligencję oraz nowe opcje dostosowywania ekranu głównego. Jak się teraz okazuje, ciekawy dodatek odnajdziemy również w zakładce ustawień dotyczącej baterii. Jak zauważył jeden z członków Reddita, po instalacji iOS 18 (wersja Developer Beta) jego iPhone 15 Pro Max zaczął wyświetlać komunikat o używaniu wolnej ładowarki. Dokładniej mówiąc, informacja o niskiej mocy ładowania pokazała się, gdy smartfon został podłączony do ładowarki 5 W.

Niestety na ten moment nie wiemy co uważane jest przez nowy system od Apple za wolną ładowarkę.

Sam komunikat to jednak nie wszystko. W zakładce dotyczącej baterii na wykresie przedstawiającym poziomy baterii na żółto zaznaczone są okresy, gdy urządzenie ładowało się z niską mocą. Autor tych informacji dodał również, że po naciśnięciu przycisku znajdującego się obok komunikatu "Slow Charger" otwiera się nieistniejący artykuł wsparcia. Zapewne będzie on normalnie dostępny zaraz po wydaniu pierwszej oficjalnej wersji iOS 18 dla wszystkich wspieranych urządzeń.

Komunikat o wolnej ładowarce w iOS 18

Niestety na ten moment nie wiemy co uważane jest przez nowy system od Apple za wolną ładowarkę. W przypadku 5 W raczej nie ma wątpliwości. Ale czy na przykład 10 W również będzie określana jako wolne? Prawdopodobnie będzie to zależeć od maksymalnej mocy ładowania samego urządzenia. W przypadku iPhone 15 Pro Max jest to 25 W. Dla iPhone 12, 12 Pro i 12 Pro Max mówimy jednak już o maksymalnie 20 W, a dla modelu 12 mini jest to 18 W.

Obecnie w ofercie Apple jest kilka modeli standardowych ładowarek z mocą 12 W, 20 W oraz 35 W. Wcześniej były jednak i takie o mocy 5 W, które dołączano do zestawu wraz ze smartfonem. Od kilku generacji w pudełku nie odnajdziemy już kostki do ładowania. W związku z tym część użytkowników posiadających już wcześniej iPhone'y zapewne nadal korzysta ze starszych ładowarek posiadając nowszy model smartfona. Pojawienie się w ustawieniach informacji o niskiej mocy ładowania może więc zmotywować ich do wymiany na coś mocniejszego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iOS 18 zwróci Ci uwagę, że używasz wolnej ładowarki

 0