iPad 10 został rozebrany przez iFixit na części pierwsze

iPad 10 został rozebrany przez iFixit na części pierwsze

Firma iFixit wzięła na warsztat kolejne urządzenie od Apple. Tym razem wybór padł na nowego iPad'a 10, który - jak się okazało - ma całkiem wiele wspólnego z iPad'em Air z 2020 roku. Ciekawostką jest fakt przylutowania portu USB-C do płyty głównej, co może znacząco utrudnić naprawę.

Oprócz flagowego iPad'a Pro z procesorem M2, Apple ogłosiło także tańszy model, czyli iPad'a 10. Właśnie to urządzenie trafiło do warsztatu iFixit, gdzie zostało rozebrane na części pierwsze. Proces demontażu pokazał, że nowy iPad 10 ma całkiem wiele wspólnego z iPad'em Air 2020. Kiedy oba urządzenia zostały położone obok siebie bez ekranów wyglądały jak dwa egzemplarze tego samego modelu. Główną różnicą między nimi jest brak elementów do ładowania bezprzewodowego dla piórka Apple Pencil w przypadku iPad'a 10. Z uwagi na zmianę projektu, nowy model ma w tym miejscu kamerę. Jeśli chodzi o proces demontażu tytułowego tabletu, aby w ogóle dostać się do środka, konieczne było zdjęcie ekranu, co ułatwiła mata grzewcza. Swoją drogą to chyba najbardziej niebezpieczna część całego procesu.

Nowy iPad 10 trafił do warsztatu iFixit, gdzie został rozebrany na części pierwsze. Proces demontażu pokazał, że iPad 10 ma całkiem wiele wspólnego z iPad'em Air 2020.

Demontaż płyty głównej wymaga uprzedniego odłączenia kilku komponentów. Sama płytka jest po części przyklejona do obudowy. iFixit zwróciło uwagę na fakt przylutowania gniazda USB-C do płyty, co jest dość sporym minusem, ponieważ jest to jeden z tych elementów, które są szczególnie narażone na fizyczne uszkodzenia.

Do najczęściej wymienianych podzespołów w urządzeniach mobilnych możemy zaliczyć baterie. Z uwagi na sposób działania, po kilku latach eksploatacji ich maksymalna pojemność jest znacznie niższa niż tuż po wyjściu z fabryki. W przypadku iPad'a 10 samo wyjęcie baterii nie jest skomplikowane. Wystarczy usunąć specjalne taśmy przygotowane z myślą właśnie o demontażu. Warto jeszcze dodać, że Apple nie oferuje części zamiennych do nowego iPad'a w ramach programu Self Service Repair. Niestety iFixit nie przedstawiło ogólnej oceny naprawialności.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPad 10 został rozebrany przez iFixit na części pierwsze

 0