iPad Pro 2018 na nowych grafikach. Tak mogą wyglądać kolejne tablety Apple

iPad Pro 2018 na nowych grafikach. Tak mogą wyglądać kolejne tablety Apple

Apple jak co roku organizuje specjalną konferencję przypadającą tym razem na dzień 12 września, podczas której zaprezentuje najważniejsze produkty. Większość osób oczekuje, że Amerykanie pokażą aż trzy nowe smartfony wchodzące w skład linii iPhone, ale jak się okazuje do tego grona mogą dołączyć także iPady, 10- oraz 12,9-calowy. Drugi z nich, iPad Pro 2018, padł właśnie ofiarą przecieku i możemy obejrzeć jego rendery, bazującym na schematach CAD. Przyglądając się zaprezentowanym materiałom, nie sposób nie odnieść wrażenia, że nowy model iPada wygląda inaczej niż jego poprzednik, chociażby ze względu na brak przycisku Home. Warto podkreślić, że ten fakt wiąże się z wykorzystaniem przez urządzenie technologii Face ID służącej do jego odblokowania. Dodatkowo widzimy tablet z symetrycznymi ramkami, które są dużo cieńsze niż w wielu konkurencyjnych produktach.

Nowe modele iPadów miałyby zostać zaprezentowane już podczas najbliższej konferencji Apple. Tymczasem poznaliśmy możliwy wygląd najwydajniejszego 12,9-calowego iPada Pro 2018.

iPad Pro 2018 na nowych grafikach. Tak mogą wyglądać kolejne tablety Apple

iPad Pro 2018 na nowych grafikach. Tak mogą wyglądać kolejne tablety Apple

                                                                                                                                                                                                                                 źródło: OnLeaks i mysmartprice

Ponadto obrazki potwierdzają brak standardowego wejścia jack 3,5 mm, co stanowi spory problem, zważywszy że tego rodzaju słuchawki są nadal bardzo popularne. Sugeruje się, iż wymiary urządzenia wynoszą w przybliżeniu 280,6 × 215 × 5,85 mm (7,77 mm licząc wystającą z tyłu kamerę). Natomiast jeśli chodzi o parametry techniczne, to w obu tabletach zabraknie raczej nowoczesnych ekranów OLED, ale oczekiwać możemy wyświetlaczy LCD True Tone IPS, obsługujących zmienną częstotliwość odświeżania, dzięki czemu obraz wygląda znacznie płynniej. Pomimo iż nie znamy nazwy układu zasilającego iPada Pro 2018, to większość osób stawia na niezwykle wydajny ośmiordzeniowy procesor A12X, który zgodnie z plotkami zostanie wyprodukowany przez firmę TSMC w 7 nm procesie technologicznym. Jeśli chodzi o pamięć RAM, Apple może zdecydować się na 4 GB w obu modelach, ale wraz z różnymi wariantami dodatkowej pamięci na dane.

Oczywiście ciężko aktualnie spekulować odnośnie potencjalnej daty premiery sprzętu, jednakże istnieje szansa, że nastąpi ona zaraz po oficjalnej prezentacji. Z kolei ceny powinny wynosić 54,999 rupii indyjskich (2800 zł) w przypadku tańszego iPada 10 cali oraz 64,999 rupii indyjskich (3400 złotych) jeśli chodzi o podstawowy wariant iPada Pro 2018. Bez wątpienia ewentualny debiut nowych tabletów od uznanej amerykańskiej korporacji ucieszy wielu fanów, ale raczej głównie tych spoza Europy, ponieważ na Starym Kontynencie, a zwłaszcza w Polsce, produkty Apple cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem. Samo wprowadzenie tabletów do sprzedaży wydaje się zaś dość ryzykownym pomysłem, patrząc na topniejące zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPad Pro 2018 na nowych grafikach. Tak mogą wyglądać kolejne tablety Apple

 0