iPad Pro dostanie ekran OLED. A co z tańszymi modelami?

iPad Pro dostanie ekran OLED. A co z tańszymi modelami?

Mówi się, że już w przyszłym roku Apple wypuści na rynek iPad'a Pro wyposażonego w ekran OLED. Po tym wydarzeniu technologia OLED ma zawitać również do tańszych tabletów z linii iPad Air oraz iPad mini.

OLED również dla tańszych iPad'ów?

Apple może szykować znaczące ulepszenie dla swoich tabletów. Jak mówią nowe doniesienia, gigant z Cupertino już w przyszłym roku, gdzieś po okresie wiosny, doda do swojej oferty nowe iPad'y Pro. Jedną z największych nowości, jakie wprowadzą te urządzenia będzie chip M3, który podobno zadebiutuje już w przyszłym roku i oprócz tabletów będzie napędzał także m.in. nowe MacBooki.

Apple ma przenieść technologię OLED także do tańszych modeli iPad mini oraz iPad Air.

iPad

Kolejną znaczącą zmianą, którą dużo łatwiej będzie zauważyć użytkownikom, będzie zastąpienie obecnie stosowanych wyświetlaczy LCD i mini-LED panelem OLED. Co ważne, ma to dotyczyć obu rozmiarów przyszłorocznego iPad'a Pro. Towarzyszyć ma temu również zmniejszenie przez Apple wielkości ramek dookoła samego ekranu.

Znając praktyki Apple można byłoby pomyśleć, że wyświetlacz OLED będzie przez długi czas domeną wyłącznie droższych tabletów z linii iPad Pro. Nowe doniesienia napawają jednak optymizmem, ponieważ firma zarządzana przez Tima Cooka ma przenieść technologię OLED także do tańszych modeli iPad mini oraz iPad Air. Oczywiście dojdzie do tego na jakiś czas po premierze pierwszych iPad'ów Pro OLED. Nie spodziewamy się jednak, aby Apple było do tego śpieszno. Dość rozsądnie byłoby zakładać, że pierwsze iPad'y Air oraz iPad'y mini z wyświetlaczem OLED zostaną ogłoszone najwcześniej gdzieś w 2025 roku.

Przejście iPad'ów na OLED wydaje się nieuniknione

Przeskoczenie na OLED-y będzie miało sporo plusów. Zalicza się do nich chociażby lepsza jakość kolorów czy energooszczędność. Niestety wykorzystanie tej technologii może negatywnie odbić się na kosztach produkcji, co w efekcie może poskutkować wzrostem końcowych cen, jakie za nowe urządzenie będzie musiał zapłacić użytkownik.

Niemniej jednak rezygnacja z ekranów LCD w iPad'ach to tylko kwestia czasu i jest raczej nieunikniona. Technologia wciąż się rozwija, a konkurencja oferuje już OLED-y praktycznie wszędzie, gdzie tylko się da, nawet w laptopach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPad Pro dostanie ekran OLED. A co z tańszymi modelami?

 0