iPady Pro mają być jeszcze droższe. Za nowe modele zapłacimy krocie

iPady Pro mają być jeszcze droższe. Za nowe modele zapłacimy krocie

Kolejna generacja iPadów Pro może zaliczyć znaczący wzrost cen. Jego przyczyną będzie wykorzystanie przez Apple paneli OLED. Jeden z leaksterów podał teraz szacowane ceny za wyświetlacze dla 11-calowego oraz 13-calowego modelu.

OLED-owe iPady Pro mają być jeszcze droższe

Smartfony już od dawna korzystają z wyświetlaczy OLED. Technologia ta podbija teraz również świat laptopów czy nawet zwykłych stacjonarnych monitorów. W ofercie Apple wciąż jednak nie ma tak dużo OLED-owych urządzeń, jak pewnie wielu użytkowników by chciało. Niestety przejście na tę technologię oznacza wyższe koszty produkcji, o czym mówią nowe doniesienia w sprawie kolejnej generacji iPadów Pro. Nowe tablet Apple'a dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom mają zadebiutować już w przyszłym miesiącu. Głównym ulepszeniem będzie oczywiście obecność ekranu OLED zarówno w mniejszej, jak i większej wersji.

Według przewidywać, cena wyświetlacza OLED dla 11-calowego iPada Pro wynosi 280-290 dolarów. W przypadku większej opcji z ekranem 13 cali koszt ten ma już wynosić od 380 do 390 dolarów.

Według leakstera o pseudonimie Revegnus, który już wiele razy publikował przecieki, ceny OLED-owych iPadów Pro mogą być znacznie wyższe niż wcześniej oczekiwano. Według przewidywać, cena wyświetlacza OLED dla 11-calowego iPada Pro wynosi 280-290 dolarów. W przypadku większej opcji z ekranem 13 cali koszt ten ma już wynosić od 380 do 390 dolarów. W rezultacie znacząco wzrośnie także koszt zakupu tabletów w sklepach.

Ile mogą kosztować nowe tablety?

Obecnie na stronie Apple 11-calowa opcja startuje od 799 dolarów. W przypadku 13-calowego wariantu cena zaczyna się natomiast od 1099 dolarów. Według Revegnusa po przejściu na wyświetlacze OLED ceny tych tabletów będą zaczynać się kolejno do 1500 oraz 1800 dolarów.

Jeśli Apple nie zmieni opcji pamięciowych będzie to oznaczać, że 13-calowy iPad Pro z OLED-em i 128 GB miejsca na dane będzie kosztował tyle samo, ile poprzednik z 1 TB pamięci masowej. Strach pomyśleć, ile w takim wypadku Apple będzie chciało za topowy model z 2 TB. Jeśli szacowany koszt produkcji paneli OLED dla nowych iPadów Pro jest trafny to pozostaje tylko mieć nadzieję, że Apple w jakiś sposób dostosuje ceny swoich tabletów, aby podwyżki nie były tak drastyczne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPady Pro mają być jeszcze droższe. Za nowe modele zapłacimy krocie

 0