iPady w przyszłym roku z długo wyczekiwaną zmianą. Będzie powód do wymiany starszego modelu

iPady w przyszłym roku z długo wyczekiwaną zmianą. Będzie powód do wymiany starszego modelu

O ile Apple zdecydowało się przeskoczyć na panele OLED w swoich smartfonach iPhone już kilka lat temu, tak w przypadku tabletów iPad gigant z Cupertino wciąż kurczowo trzyma się technologii LCD i Mini-LED. To jednak niebawem ulec ma zmianie, ponieważ jak wynika z najnowszych doniesień z obozu Apple, firma szykować ma się do przesiadki i w przyszłym roku dostarczy na rynek swoje pierwsze modele iPadów Pro wyposażone wyświetlacze OLED. Zanim to jednak nastąpi, po drodze otrzymać mamy jeszcze jednego iPada Pro z 12,9-calowym panelem mini-LED, którego premiera planowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku (wraz ze słuchawkami bezprzewodowymi AirPods 3). Na wersję z ekranem OLED przyjdzie nam poczekać do drugiej połowy 2021 roku, czyli zapewne jeszcze blisko rok.

 Apple podobno ma szykować się do przesiadki i w przyszłym roku dostarczy na rynek swoje pierwsze modele iPadów Pro wyposażone wyświetlacze OLED.

Jak dostrzegł koreański portal The Elec, który specjalizuje się w informacjach z łańcucha dostaw poszczególnych producentów, w ostatnim czasie dostawcy Apple poczynili stosowne zmiany. Według źródeł, Samsung Display rozpoczął już nawet przystosowywanie jednej ze swoich linii produkcyjnych do wytwarzania wyświetlaczy OLED dla przyszłych iPadów. Postawienie na Samsunga jako dostawcy trudno uznać za zaskoczenie, ponieważ koreański gigant jest jednym z pionierów i największych dostawców, jeśli chodzi o technologię OLED dla urządzeń mobilnych. Co ciekawe, Samsung Display zmuszone było „przystosować” swoją linię do potrzeb Apple ze względu na „wyższe wymagania względem specyfikacji”. Co więcej, producent wyświetlaczy zastosować ma tu również nową technikę zapobiegającą wypalaniu się ekranów OLED.

Samsung Display jest wieloletnim partnerem Apple, więc informacje te potwierdzają, że obie strony zamierzają kontynuować współpracę również w przyszłym roku. Nie wiemy jeszcze, ile kosztować będą nowe tablety Apple, ani kiedy konkretnie spodziewać możemy się ich premiery (stawiamy jednak na październik/listopad), ale biorąc pod uwagę relatywnie odległą datę, czyli drugą połowę 2021 roku, zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o tych nowościach. Nowa technologia wyświetlacza może w tym przypadku nakłonić wiele osób do przesiadki, ponieważ w ostatnich latach właściciele iPadów raczej niezbyt często sięgają po nowe modele. Ciekawe, czy te oferować będą także częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz?           

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPady w przyszłym roku z długo wyczekiwaną zmianą. Będzie powód do wymiany starszego modelu

 0