iPhone 11, SE (2020) i XR także tracą słuchawki i ładowarkę w zestawie

iPhone 11, SE (2020) i XR także tracą słuchawki i ładowarkę w zestawie

We wtorek Apple zaprezentowało nową generację iPhone’ów, które po raz pierwszy sprzedawane będą bez ładowarki i słuchawek w zestawie. Gigant z Cupertino tłumaczy tę decyzję troską o środowisko, ale złośliwi upatrują w niej raczej w chęci zmniejszenia przez firmę stałych kosztów i tym samym uzyskania większych zysków. Okazuje się jednak, że zmiana ta nie dotyczy jedynie modeli z rodziny iPhone 12, które oferują w komplecie jedynie kabel USB-C do Lightning i zmiana obejmuje także starsze smartfony sprzedawane przez tego producenta. Tym samym, decydując się na zakup modeli iPhone XR, iPhone 11 i iPhone SE (2020), podobnie jak w najnowszej generacji iPhone’ów, otrzymamy jedynie wspomniany przewód. Oznacza to brak zasilacza i słuchawek, które dotychczas znajdowały się w zestawie tych produktów.

Decydując się na zakup modeli iPhone XR, iPhone 11 i iPhone SE (2020), podobnie jak w najnowszej generacji iPhone’ów, otrzymamy jedynie kabel USB-C do Lightning.

iPhone 11, SE (2020) i XR także tracą słuchawki i ładowarkę w zestawie

Jedynym wyjątkiem jest tu rynek francuski, gdzie wciąż otrzymujemy słuchawki EarPods w zestawie wraz ze wszystkimi modelami iPhone’ów, które obecnie znajdują się w sprzedaży. Wynika to z lokalnych przepisów prawa, które wymagają, by każdy producent dostarczał w opakowaniu headset do telefonu. Na wszystkich pozostałych rynkach zmiana już została wprowadzona i wystarczy zajrzeć na polski sklep Apple i wybrać jeden ze wspomnianych produktów, by się o tym przekonać. W sekcji zawartość opakowania możemy przeczytać tu: "Żeby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne, iPhone SE (XR/11) sprzedajemy bez zasilacza i słuchawek EarPods. Korzystaj z zasilacza Apple i słuchawek, które już masz, lub kup te akcesoria oddzielnie." 

iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max oficjalnie zaprezentowane przez Apple

By nieco uśmierzyć ból związany z tą zmianą, Apple zdecydowało się obniżyć cenę słuchawek EarPods o 50% do poziomu 99 zł, te kosztują tym samym tyle samo, co nowy zasilacz o mocy 20 W. Przypominany, że we wtorek Apple zaprezentowało cztery nowe modele iPhone'ów 12 w tym dwa flagowce iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, które mają największe jak dotąd ekrany w całej historii tych urządzeń, a także kompaktowy iPhone 12 Mini oraz podstawowy iPhone 12. Wszystkie nowości otrzymały tę samą technologię wyświetlacza, czyli OLED Super Retina XDR oraz napędzane są przez A14 Bionic, układ SoC zaprojektowany przez Apple i wyprodukowany w procesie 5 nm.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 11, SE (2020) i XR także tracą słuchawki i ładowarkę w zestawie

 0