iPhone 12 i 12 Pro mają identyczne wyświetlacze i większość podzespołów

iPhone 12 i 12 Pro mają identyczne wyświetlacze i większość podzespołów

Większość osób potencjalnie zainteresowanych kupnem iPhone'a 12 Pro logiczne zakłada, że skoro od iPhone'a 12 dzieli go spora przepaść cenowa, to droższy model jest zapewne wykonany ze znacznie lepszych podzespołów. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest, a iPhone 12 i iPhone 12 Pro mają ze sobą znacznie więcej wspólnego, niż było to widoczne w poprzednich generacjach, kiedy tańsze modele faktycznie sporo się różniły od droższych. Eksperci od rozkładania telefonów na części pierwsze, a następnie ponownego składania i napraw z iFixit odkryli, że 12 i 12 Pro mają wspólną konstrukcję wewnętrzną. Co więcej, wstępne testy pokazują, że ekrany można stosować zamiennie, mimo że mają różne one poziomy jasności. To jednak nie wszystko, bo wiele dodatkowych elementów jak baterie, moduł wibracyjny Taptic Engine i wiele innych, są całkowicie identyczne w obu modelach.

Okazuje się, że modele iPhone'ów 12 i 12 Pro są prawie identyczne. Różnica między nimi to jaśniejszy ekran, ramka ze stali nierdzewnej, teleobiektyw i dodatkowy czujnik oraz... 750 zł w przypadku wersji z pamięcią 128 GB.

Na zdjęciach rentgenowskich widać, że modele iPhone'ów 12 i 12 Pro są prawie identyczne. Jedynymi fizycznymi ulepszeniami, jakie ma 12 Pro, jest ramka ze stali nierdzewnej w porównaniu z aluminiową oraz dodatkowy teleobiektyw i czujnik LiDAR. Obudowy mają identyczny kształt, więc nie ma tam żadnej różnicy, a w miejscu, gdzie iPhone 12 Pro ma dodatkowy obiektyw, modelu 12 jest poprostu pusta przestrzeń. Zeszłoroczne modele, 11 i 11 Pro, różniły się rozmiarem, materiałem i wyglądem. Model 11 był większy niż Pro, ale ta dodatkowa przestrzeń sprawiła, że ​​projekt był prostszy, a tym samym tańszy w budowie. iPhone 11 Pro miał ekran OLED, a zwykły 11 LCD, był, pozbawiony ramek i bardziej wydajny, a także miał bardziej złożoną konstrukcję baterii.

Apple twierdzi, że nowe komponenty 5G są bardzo drogie, podejrzewać więc można, że Apple być musiało uprościć swoje linie montażowe, aby zrównoważyć dodatkowe koszty komponentów. Tak mało różnic pomiędzy modelami sprawia, że zwykły iPhone 12 jest bardziej atrakcyjny dla klienta. Porównując wersje obu modeli z pamięcią 128 GB, co stanowi minimum w przypadku Pro, to różnica w cenie wynosi 750 zł. Czy jaśniejszy ekran, ramka ze stali nierdzewnej, teleobiektyw i dodatkowy czujnik są warte tych pieniędzy?

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 12 i 12 Pro mają identyczne wyświetlacze i większość podzespołów

 0