iPhone 14 otrzymuje bezpłatne roczne przedłużenie awaryjnego SOS za pośrednictwem satelity

iPhone 14 otrzymuje bezpłatne roczne przedłużenie awaryjnego SOS za pośrednictwem satelity

Firma Apple wprowadziła funkcję Alarmowego SOS przez satelitę dla wszystkich użytkowników iPhone'a 14 w listopadzie 2022 roku. Umożliwia to nawiązanie kontaktu ze służbami ratunkowymi, gdy nie ma innej możliwości komunikacji.

Apple ogłosiło teraz, że użytkownicy będą mogli dłużej korzystać z Emergency SOS bez dodatkowych opłat.

Kompatybilne modele iPhone'a oferują niezbędną pomoc za pośrednictwem komunikacji satelitarnej w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do sieci komórkowej ani Wi-Fi. Kilka przypadków udanej interwencji potwierdza skuteczność tej funkcji w ratowaniu życia. Pierwotnie dostępna bezpłatnie przez dwa lata, usługa Alarmowego SOS przez satelitę będzie teraz dostępna dla użytkowników iPhone'a 14 bez dodatkowych opłat na dłuższy okres.

Funkcja Alarmowego SOS poprzez usługę satelitarną została rozszerzona na użytkowników iPhone'a 15 w 16 krajach i regionach. Ostatnio firma rozszerzyła tę funkcję na Hiszpanię i Szwajcarię.

Producent iPhone'a potwierdził w oświadczeniu prasowym, że przedłuża o kolejny rok dwuletni darmowy okres próbny funkcji Alarmowego SOS. „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że użytkownicy iPhone'a 14 i 15 będą mogli korzystać z tej innowacyjnej usługi za darmo przez kolejne dwa lata” – powiedziała Kaiann Drance, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu produktów iPhone, w komunikacie prasowym. Według informacji od Apple, darmowy okres próbny zostanie przedłużony dla użytkowników iPhone'a 14, którzy aktywowali swoje urządzenia w krajach, gdzie usługa Alarmowego SOS przez satelitę była dostępna przed godziną 12:30 czasu wschodniego (1:30 czasu wschodniego) dnia 15 listopada 2023 roku. Aktualnie funkcja Alarmowego SOS przez satelitę jest dostępna w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Nowej Zelandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 

We wrześniu 2022 roku firma Apple wypuściła na rynek linię iPhone'a 14, obejmującą cztery modele: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. W listopadzie tego samego roku uruchomiono funkcję Emergency SOS poprzez satelitę, początkowo dostępną jedynie w USA i Kanadzie, a później rozszerzoną na więcej krajów. Dzięki możliwości łączności satelitarnej uprawnieni użytkownicy iPhone'a 14, podróżujący poza zasięgiem sieci komórkowej lub Wi-Fi, mogą korzystać z aplikacji Find My i udostępniać swoją lokalizację znajomym i rodzinie za pośrednictwem satelity.

Firma Apple wprowadziła również w USA funkcję pomocy drogowej poprzez satelitę, umożliwiającą właścicielom samochodów skorzystanie z pomocy drogowej w przypadku awarii w obszarach pozbawionych zasięgu sieci komórkowej i Wi-Fi. Według Apple, funkcja ta jest dostępna bezpłatnie przez dwa lata od aktywacji nowego modelu iPhone'a z serii 15 lub 14 i wymaga zainstalowania na urządzeniu systemu iOS 17.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 14 otrzymuje bezpłatne roczne przedłużenie awaryjnego SOS za pośrednictwem satelity

 0