O tym, że iPhone 15 może zostać pozbawionych fizycznych przycisków włączania oraz regulacji głośności spekuluje się od dawna. Teraz jednak pojawiła się informacja, że Apple zrezygnuje z tego pomysłu i pozostanie przy dotychczasowym rozwiązaniu.
iPhone 15 pod pewnymi względami ma szansę wnieść zauważalne zmiany. Po pierwsze Apple może zrezygnować z tacki na fizyczną kartę i postawić wyłącznie na obsługę eSIM, który nadal pozostaje w większości świata w powijakach i szczególnie w Europie nie każdy operator komórkowy oferuje taki standard. Do tego podstawowy wariant powinien otrzymać nowość zarezerwowaną dla droższych modeli, czyli dynamiczną wyspę. Do tego przejście na ładowanie za pomocą USB typu C i rezygnacja z fizycznych przycisków odpowiadających za aktywowanie smartfona i regulację głośności. Z tego ostatniego Apple podobno rezygnuje.
Apple podobno zrezygnowało z usunięcia fizycznych przycisków w iPhone 15 i ze względu na wyzwania jakie stawia ta zmiana pozostanie przynajmniej do kolejnej generacji przy dotychczasowym rozwiązaniu.
iPhone 15 podobno jednak z fizycznymi przyciskami
Na taki scenariusz wskazuje obecnie analityk zaznajomiony z produktami Apple, Ming-Chi Kuo, który twierdzi, iż gigant z Cupertino zrezygnował z użycia półprzewodnikowych przycisków haptycznych emulujących naciśnięcia przycisków i de facto zastępujące klasyczne rozwiązanie. Jednak w wyniku kłopotów technicznych producent pozostaje przy fizycznych przyciskach, a decyzję podjęto przed masową produkcją iPhone'ów 15 i dostarczeniu niezbędnych podzespołów. Generalnie nowy projekt stanowi dla firmy zbyt duże wyzwanie. Nie jest wykluczone, iż Apple powróci do niego w przyszłości.
Fizyczne przyciski w iPhone 15 mogą przejść pewną zmianę
Same fizyczne przyciski mogą przejść zmianę, otóż przycisk odpowiadający za regulację głośności tak jak planowano kiedyś zostanie połączony w jeden przycisk, a nie tak jak jest teraz w dwa oddzielne. Kuo uważa, że Apple ma jeszcze czas na wprowadzenie modyfikacji w projekcie iPhone'a 15 Pro, biorąc pod uwagę, że urządzenie wciąż znajduje się w fazie rozwoju EVT (Engineering Validation Test). Chociaż nie oczekuje się, że zmiana będzie miała znaczący wpływ na harmonogram masowej produkcji i wysyłki, aczkolwiek może negatywnie wpłynąć na kluczowych dostawców komponentów związanych z Taptic Engine dla iPhone'ów, takich jak Cirrus Logic i AAC Technologies.
Według analityków technicznych Jeffa Pu i Shelly Chou z firmy inwestycyjnej Haitong International Securities z siedzibą w Hongkongu, półprzewodnikowy projekt przycisku zastępujący fizyczny odpowiednik ma szansę trafić do iPhone'ów 16.
Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 15 może jednak zawierać fizyczne przyciski