iPhone 15 Pro dostanie szybszy port USB-C. Co z podstawową wersją?

iPhone 15 Pro dostanie szybszy port USB-C. Co z podstawową wersją?

iPhone przechodzi na standard USB typu C ze względu na wymagania, jakie wprowadza Unia Europejska. Jak się okazuje, nawet w tym przypadku Apple zastosuje pewną różnicę.

Apple długo bronił się przed implementacją wejścia USB-C, forsując autorskie rozwiązanie Lightning, lecz ostatecznie i tak będzie musiał dokonać zmiany, a to ze względu na unijne przepisy, które wymuszą stosowanie w urządzeniach mobilnych tylko jednego złącza - USB-C. Jak się okazuje, również w tym przypadku gigant z Cupertino zdecyduje się na pewną różnicę między zwykłymi wydaniami a tymi wydajniejszymi. Modele iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max obsłużą wejście o standardzie USB 3.2 lub Thunderbolt 3. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że mogą przesyłać dane z prędkością do 40 Gb/s. Byłoby to dobre dla osób, które często wysyłają duże pliki. Gorzej jest w przypadku zwykłych iPhone'ów.

iPhone 15 i iPhone 15 Plus mają otrzymać złącze USB-C o standardzie USB 2.0.

iPhone USB-C

Podobno iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus skorzystają ze starego złącza o standardzie USB 2.0. Wolniejszy port oferuje prędkości takie jak Lightning na poziomie 60 MB/s. Do tej rewelacji należy podchodzić z dystansem, gdyż nie została ona potwierdzona przez Apple. Nawet jeśli to prawda nie jest to aż taka tragedia, bo dużo smartfonów konkurencji zawiera USB 2.0. Apple oczywiście chce tym krokiem zachęcić klientów do kupna któregoś z lepszych, a zarazem droższych wersji iPhone'ów. Mówi się, że przyszłoroczna seria smartfonów firmy dostanie model Ultra wyposażony w procesor Apple A17 Bionic i 8 GB pamięci RAM.

Kolejna generacja ma także stracić fizyczne przyciski odpowiadające za zasilanie oraz regulację głośności. Dotykowe przyciski zastąpiłoby Apple Taptic Engine. Działałby on podobnie jak przycisk Home w iPhone 7, iPhone SE lub gładzik w MacBookach. Takie narzędzie znajdziemy, chociażby w HTC U12. Powierzchnia na smartfonie posiada sensor dotykowy z czujnikiem nacisku zintegrowany z silnikiem wibracyjnym emitującym delikatne kliknięcia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 15 Pro dostanie szybszy port USB-C. Co z podstawową wersją?

 0