iPhone 15 Pro Max może być najlepiej sprzedającym się modelem

iPhone 15 Pro Max może być najlepiej sprzedającym się modelem

Jak wynika z informacji przedstawionych przez Ming-Chi Kuo, znanego analityka, jest spora szansa, że najdroższy model z nadchodzącej serii iPhone 15 będzie mógł pochwalić się najlepszą sprzedażą spośród wszystkich urządzeń należących do tej linii. iPhone 15 Pro Max ma zawdzięczać wysoką popularność temu, że jako jedyny będzie posiadał obiektyw peryskopowy.

iPhone 15 Pro Max może stanowić nawet 40% dostaw w całej serii

Nie cena, a oferowane możliwości mogą w tym roku przyciągać klientów Apple. Według informacji przedstawionych przez analityka Ming-Chi Kuo, który już niejednokrotnie dostarczał informacji na temat urządzeń od Apple, najlepiej sprzedającym się smartfonem z linii iPhone 15 może zostać ten najdroższy model. Chodzi oczywiście o iPhona 15 Pro Max.

Według Kuo, za wysoką popularność modelu z dopiskiem "Pro Max" odpowiadać ma obecność obiektywu peryskopowego. To dodatek, którego zabraknie w innych iPhonach 15.

Apple iPhone

Analityk pisze w swoim nowym raporcie, że smartfon ten będzie stanowić 35-40% dostaw w serii iPhone 15. Dla przypomnienia, w ramach nowej generacji pojawić mają się łącznie 4 modele. Wygląda zatem na to, że Apple jest bardzo optymistycznie nastawione do sprzedaży iPhona 15 Pro Max i to na nim będzie się skupiać. Co jednak wyróżnia go aż tak bardzo na tle pozostałych iPhonów 15? Według Kuo, za wysoką popularność modelu z dopiskiem "Pro Max" odpowiadać ma obecność obiektywu peryskopowego. To dodatek, którego zabraknie w innych iPhonach 15.

iPhone 15 Pro Max może być znacznie droższy od poprzednika

Wyposażenie w obiektyw peryskopowy tylko najdroższego reprezentanta serii iPhone 15 może wynikać z tego, że cena jednostkowa takiego obiektywu jest bardzo wysoka. Analityk pisze, że koszt jest o około 3-4 razy wyższy niż w przypadku większości zwykłych obiektywów. Według wcześniejszych pogłosek, cena iPhona 15 Pro Max może wzrosnąć nawet o 200 dolarów, co wynikać będzie prawdopodobnie również z wykorzystania chipu A17 Bionic produkowanego w kosztownej litografii 3 nm TSMC.

O iPhonach 15 wiemy już naprawdę sporo. I nic dziwnego, bo według znanych nam informacji, do premiery pozostały już tylko 2 tygodnie. Bardzo możliwe, że niedługo Apple samo da nam znać, na kiedy dokładnie planuje swoją konferencję. Na koniec przypomnijmy, że już we wrześniu spodziewamy się nie tylko nowych iPhonów 15, ale także Apple Watch Ultra 2. generacji oraz komputerów Mac wyposażonych w chip M3. Jest zatem na co czekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 15 Pro Max może być najlepiej sprzedającym się modelem

 0