iPhone 15 - tylko wersje Pro mogą dostać kabel Thunderbolt. Znamy specyfikację przewodu

iPhone 15 - tylko wersje Pro mogą dostać kabel Thunderbolt. Znamy specyfikację przewodu

Apple może zwiększyć przepaść między podstawowymi iPhonami 15, a tymi z dopiskiem Pro poprzez... dołączany kabel. W internecie pojawiły się doniesienia o wersji inżynieryjnej przewodu USB-C z Thunderbolt dla iPhonów 15 Pro. Leakster zdradził także jego specyfikację.

Przewód USB-C z Thunderbolt tylko dla droższych iPhonów 15

Leakster o pseudonimie Majin Bu dostarcza kolejną porcję informacji dotyczących najciekawszej zmiany w nachodzących iPhonach. Chodzi oczywiście o przejście na USB-C. Jeszcze dwa dni temu, Majin Bu zdradził, że posiada potwierdzone informacje na temat przewodu USB-C dla iPhonów 15. Według niego, dołączany w zestawie kabel ma 1,6 metra długości i posiada 16 pinów. Autor twierdzi również, że akcesorium jest grubsze oraz bardziej odporne (chodzi najpewniej o dodany oplot). Niestety na liście znalazł się bardzo duży minus. Otóż przewód USB-C dla iPhonów 15 ma być ograniczony do prędkości przesyłania danych USB 2.0, czyli do 480 Mb/s. To tyle samo, ile w przypadku... starego Lightning.

Według leakstera, Apple przetestowało kabel Thunderbolt dla serii iPhone 15 Pro i wygląda na to, że będzie on dodawany wyłącznie do modeli iPhone 15 Pro oraz Pro Max.

I tutaj dochodzimy do nowych szczegółów. Tym razem na temat przewodu dla droższych iPhonów nowej generacji. Według leakstera, Apple przetestowało kabel Thunderbolt dla serii iPhone 15 Pro i wygląda na to, że będzie on dodawany wyłącznie do modeli iPhone 15 Pro oraz Pro Max. Oznacza to zatem, iż osoby decydujące się na podstawowego iPhona 15 czy iPhona 15 Plus otrzymają w zestawie wspomniany przewód USB-C ograniczony do prędkości USB 2.0.

Przeskok jest ogromny

Jeśli chodzi o ulepszony kabel Thunderbolt dla serii Pro, to również tutaj pojawiły się szczegóły o specyfikacji technicznej. Akcesorium ma długość 70 cm i obsługuje protokół USB 4 gen 2. Wersja inżynieryjna osiąga maksymalną prędkość 20 Gb/s. Możemy także liczyć na obsługę 4K przy 60 Hz oraz transfer mocy do 150 W.

Przeskok względem kabla dołączonego do podstawowych iPhonów 15 jest zatem ogromny. Będąc już w temacie warto przypomnieć ostatnie doniesienia, które wskazywały, że Apple będzie dołączać do swoich nowych iPhonów przewody z oplotem, który będzie pasował kolorem do samego smartfona. Można więc powiedzieć, że iPhony przechodzą kablową rewolucję.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 15 - tylko wersje Pro mogą dostać kabel Thunderbolt. Znamy specyfikację przewodu

 0