iPhone 15 z dużo krótszym wsparciem niż smartfony Google i Samsunga. Apple potwierdza

iPhone 15 z dużo krótszym wsparciem niż smartfony Google i Samsunga. Apple potwierdza

Apple niedawno opublikowało nowy dokument zgodnie z brytyjskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa produktów i telekomunikacji (PSTI), ujawniając plany dotyczące wsparcia dla swoich urządzeń.

Apple, Google i Samsung rywalizują o jakość i długość wsparcia dla swoich telefonów. Ostatnio ogłoszono, że Google i Samsung zapewnią siedem generacji aktualizacji Androida dla swoich najnowszych flagowych urządzeń Pixel 8 i Galaxy S24. Apple, które znane jest z długiego wsparcia oprogramowania dla swoich produktów, zwykle nie ujawnia dokładnej liczby aktualizacji dla iPhone'ów, ale tym razem jest inaczej.

Zgodnie z opublikowanym dokumentem, najnowsze iPhone'y 15 będą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń przez co najmniej pięć lat od daty pierwszej dostawy - krócej niż konkurencja.

iphone 15

W Wielkiej Brytanii wprowadzono nowe przepisy, które zmusiły Apple do ujawnienia minimalnego okresu wsparcia dla swojej linii iPhone'ów 15. Okazuje się, że jest on krótszy niż to, co obecnie oferują Google i Samsung. Ta zmiana może wpłynąć na decyzje zakupowe konsumentów, ponieważ długość wsparcia dla oprogramowania staje się coraz ważniejszym czynnikiem w wyborze smartfona. Różnice w długości wsparcia mogą przekonać niektórych użytkowników do wyboru urządzeń oferujących dłuższy okres aktualizacji, co może być kolejnym krokiem w wyścigu między liderami rynku smartfonów.

Według Apple, "zdefiniowany okres wsparcia" obejmuje minimum pięć lat od daty pierwszej dostawy, która w przypadku iPhone'a 15 Pro Max to 22 września 2023 roku. Jednak ten okres wsparcia jest o dwa lata krótszy niż w przypadku głównych konkurentów.

"PSTI" definiuje "aktualizację zabezpieczeń" jako "aktualizację oprogramowania, która chroni lub zwiększa bezpieczeństwo produktu, w tym aktualizację oprogramowania, która rozwiązuje problemy bezpieczeństwa wykryte przez producenta lub zgłoszone producentowi". Na tej podstawie można przypuszczać, że Apple może dłużej wspierać niektóre z jego urządzeń.

Wcześniej gigant z Cupertino zapewniał aktualizacje dłużej niż pięć lat dla niektórych modeli. iPhone XS, który został zaprezentowany we wrześniu 2018 roku, jest nadal kompatybilny z iOS 17. Ten gwarantowany okres wsparcia oprogramowania może ulec zmianie wraz z premierą serii iPhone 16 tej jesieni.

Z drugiej strony, Samsung i Google gwarantują obecnie co najmniej siedem lat aktualizacji systemu Android i zabezpieczeń dla swoich najnowszych modeli Galaxy S24 i Pixel 8.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 15 z dużo krótszym wsparciem niż smartfony Google i Samsunga. Apple potwierdza

 0