iPhone 16 Pro ma ładować się szybciej. Jakiej mocy możemy oczekiwać?

iPhone 16 Pro ma ładować się szybciej. Jakiej mocy możemy oczekiwać?

Apple podobno zwiększy prędkości ładowania w modelach iPhone 16 Pro. Zgodnie z nową plotką nadchodzące flagowe modele zaoferuje nawet 40 W. Ulepszenia mają dotyczyć też ładowania bezprzewodowego.

 

Oba iPhone'y 15 Pro są w stanie ładować się maksymalnie z mocą 27 W. I to przy zastosowaniu odpowiedniej ładowarki. Należy też dodać, iż mówimy tutaj o szczytowej wartości (peak). Nieco gorzej wypada natomiast kwestia ładowania bezprzewodowego. Tutaj aby uzyskać maksymalną moc trzeb użyć oryginalnej ładowarki MagSafe lub takiej z autoryzacją Apple. I jak można się domyślać nie są one tanie. 

Zgodnie z plotką Apple chce wprowadzić większą moc ładowania z uwagi na rosnące pojemności baterii, co oczywiście jest przyczyną dłuższego czasu uzupełniania akumulatora.

Krótko mówiąc iPhone'y 15 Pro naładujemy maksymalnie z mocą 27 W po kablu i 15 W bezprzewodowo z MagSafe. Mając już tę część za sobą możemy przejść do głównego tematu jakim są ulepszenia iPhone'ów 16 Pro właśnie w kwestii uzupełniania energii. Zgodnie z nowymi doniesieniami nowa generacja flagowych smartfonów od Apple ma ładować się z większą mocą. Mówi się o 40 W po kablu i 20 W bezprzewodowo.

Jeśli te informacje są prawdziwe to Apple musiało poczynić pewne zmiany związane ze standardem Qi2, z którym są zgodne iPhone'y 15. Qi2 zapewnia moc ładowania do 15 W. Konkurencja zdążyła już pokazać, że ładowanie bezprzewodowe może odbywać się ze znacznie większą mocą. Smartfony OnePlus obsługują przecież nawet 50 W.

Zgodnie z plotką Apple chce wprowadzić większą moc ładowania z uwagi na rosnące pojemności baterii, co oczywiście jest przyczyną dłuższego czasu uzupełniania akumulatora. Do sieci trafiły już plotki wskazujące właśnie na zwiększenie pojemności baterii w modelach iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max.

Wprowadzenie większych mocy ładowania musi się też Apple'owy opłacać. Obecnie firma oferuje oryginalne ładowarki o mocy 12 W, 20 W oraz 35 W. Na nową, 40-watową ładowarkę w komplecie z nowym iPhone'em 16 Pro raczej nie ma co liczyć. Aby uzyskać maksymalne prędkości ładowania użytkownik takiego smartfona musiałby zatem udać się do sklepu i zamówić ładowarkę. A dodajmy, że wersja 35 W kosztuje na oficjalnej stronie Apple 319 zł.

O tym czy plotka na temat nowych, ulepszonych prędkości ładowania jest prawdziwa przekonamy się już za około 2 miesiące. We wrześniu spodziewana jest konferencja Apple.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 16 Pro ma ładować się szybciej. Jakiej mocy możemy oczekiwać?

 0