iPhone 16 Pro ma otrzymać tetrapryzmowy teleobiektyw 5x

iPhone 16 Pro ma otrzymać tetrapryzmowy teleobiektyw 5x

iPhone 16 Pro podobno otrzyma tetrapryzmowy teleobiektyw oferujący 5-krotne przybliżenie optyczne. Apple ma korzystać z usług dwóch producentów komponentów potrzebnych do produkcji tego rodzaju aparatu.

 

Nowe doniesienia mówią o wyposażeniu iPhone'a 16 Pro w tetrapryzmowy teleobiektyw zdolny do 5-krotnego zoomu optycznego. Tego rodzaju aparat pojawił się już w iPhone'ie 15 Pro Max, więc dodanie go również do modelu iPhone 16 Pro wydaje się całkiem prawdopodobne. Zgodnie z doniesieniami za produkcję komponentów do tego rodzaju obiektywu odpowiadać będą w głównej mierze dwie tajwańskie firmy - Largan Precision oraz Genius Electronic Optical (GSEO). Obie te firmy mają aktualnie zwiększać już produkcję w związku ze zbliżając się premierą serii iPhone 16.

iPhone 15 Pro Max oferuje użytkownikom 5-krotny zoom optyczny oraz 25-krotny zoom cyfrowy. Takich samych wyników można zatem oczekiwać po iPhone 16 Pro.

iPhone Por

Za większą część produkcji odpowiadać ma Largan, który zdobył już doświadczenie. To właśnie ta firma odpowiadała za dostarczanie komponentów potrzebnych do produkcji tetrapryzmowego teleobiektywu iPhone'a 15 Pro Max. GSEO jest natomiast nowym dostawcą w tej kwestii. Produkty tej firmy są ponoć obecnie na etapie testów jakości, które idą dobrze. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i ich komponenty będą spełniały wymagania to produkcja ma rozpocząć się już w połowie lipca.

iPhone 15 Pro Max oferuje użytkownikom 5-krotny zoom optyczny oraz 25-krotny zoom cyfrowy. Takich samych wyników można zatem oczekiwać po iPhone 16 Pro. Przypomnijmy, że iPhone 15 Pro, czyli poprzednik tytułowego modelu zapewnia 3-krotny zoom optyczny. Będzie to więc znaczące ulepszenie mniejszego z reprezentantów linii Pro. 

Zgodnie z licznymi pogłoskami flagowe iPhone'y nowej generacji będą większe od swoich poprzedników. iPhone 16 Pro podobno otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala. W przypadku modelu Pro Max ma to być natomiast 6,9 cala. Premiery serii iPhone 16 należy spodziewać się we wrześniu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 16 Pro ma otrzymać tetrapryzmowy teleobiektyw 5x

 0