iPhone 17 Plus ma dostać mniejszy wyświetlacz

iPhone 17 Plus ma dostać mniejszy wyświetlacz

iPhone 15 Plus oferuje 6,7-calowy wyświetlacz. Jednak za dwie generacje Apple może zmniejszyć rozmiar ekranu stosowanego w tej wersji swojego smartfona.

Przekątne ekranów są u Apple nieco pomieszane, bo taki iPhone 15 posiada 6,1-calowy, zaś iPhone 15 Plus oraz Pro Max dzielą ekran o identycznej przekątnej 6,7 cala. W 16. generacji Apple zamierza zastosować pewne zmiany, dzięki którym ekran w iPhone 16 Pro Max osiągnie 6,9 cala, a iPhone 16 Pro 6,3 cala. Na tym nie koniec, bowiem kolejna zmiana w tym zakresie nadejdzie za ponad rok i obejmie iPhone'a 17 Plus. Według przecieków ma on zostać wyposażony w mniejszy wyświetlacz.

iPhone 17 Plus ma otrzymać mniejszy ekran.

Jak podaje Ross Young, dyrektor generalny Display Supply Chain Consultants (DSCC), Apple planuje zmniejszyć rozmiar iPhone'a 17 Plus. Chociaż nie podał dokładnego rozmiaru ekranu iPhone'a 17 Plus, powiedział, że będzie on „mieścić się pomiędzy” rozmiarem iPhone'a 17/iPhone'a 17 Pro i iPhone'a 17 Pro Max.

Może więc dostać np. 6,1- jak i 6,3-calowy ekran. Z pewnoscią zmniejszenie rozmiarów wyświetlacza pozwoliłoby zachęcić do kupna telefonu użytkowników ceniących sobie bardziej kompaktowe rozmiary urządzenia. A obecny Plus z pewnością do tej kategorii nie należy i nie jest hitem sprzedaży.

Pomimo posiadania dużej baterii popyt na iPhone'a 14 Plus był słabszy niż oczekiwano. Wczesne dane zdawały się wskazywać, że iPhone 15 Plus radzi sobie lepiej niż jego poprzednik, ale Apple nadal może odczuwać potrzebę zwiększenia różnić między iPhone 17 Plus a iPhone 17 Pro Max.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 17 Plus ma dostać mniejszy wyświetlacz

 0