iPhone 2020 ma otrzymać ekran z odświeżaniem 120 Hz

iPhone 2020 ma otrzymać ekran z odświeżaniem 120 Hz

Częstotliwość odświeżania w wyświetlaczach smartfonów określa ile razy wyświetlany obraz jest aktualizowany w czasie jednej sekundy. Większość typowych smartfonów, które nie mają "gaming" w nazwie, posiada częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz, co oznacza aktualizację ekranu 60 razy w każdej sekundzie. Im wyższa wartość odświeżania, tym płynniejsza animacja i jest to powód dla którego smartfony typu Razer Phone 2 mają ten parametr ustalony na 120 Hz. Wpływa to również na idealnie płynne przewijanie stron, niestety nie ma nic za darmo - taki komfort negatywnie odbija się na czasie pracy na baterii. Przeciętny Kowalski nie zastanawia się nad częstotliwością odświeżania, dlatego producenci sami starają się przekonać użytkowników do wyższych wartości, robiąc z nich atut - jak w przypadku OnePlus 7 Pro, który posiada ekran z odświeżaniem 90 Hz i możliwością obniżenia do 60 Hz w celu oszczędzania baterii. Teraz i inni producenci zaczynają podążać za tym trendem. Plotki głoszą, że Huawei Mate 30 Pro również będzie wyposażony w wyświetlacz 90 Hz.

Apple zamierza wprowadzić do iPhone'ów ekrany z odświeżaniem 120 Hz.

Według najnowszych doniesień, Apple również planuje wprowadzenie wyświetlaczy z odświeżaniem 120 Hz / 60 Hz, które będzie można dowolnie przełączać. Nowa opcja ma pojawić się w przyszłorocznych iPhone'ach. Apple rzekomo omawiał już całą sprawę ze swoimi dostawcami paneli OLED - Samsungiem i LG. Produkcja urządzeń z wyświetlaczami o odświeżaniu 120 Hz nie jest nowa dla Apple. Zarówno 12,9 calowy tablet iPad Pro jak i model z 10,5 calowym wyświetlaczem, których premiera przypadła na 2017 rok, posiadają ekrany ProMotion - co jest nazwą Apple na ekrany wspierające odświeżanie 120 Hz. 

Biorąc pod uwagę fakt, że Apple ma już zarejestrowany znak towarowy dla odświeżania 120 Hz, można się spodziewać, że właśnie ProMotion będzie elementem marketingowym iPhone'ów 2020. Wyświetlacze stosowane w iPadach Pro mają możliwość obniżania odświeżania do 24 Hz gdy wyświetlany jest statyczny obraz oraz do 48 Hz przy streamingu wideo, wszystko to w celu oszczędzania baterii. W iPhone'ach zapewne będzie możliwość przełączania pomiędzy 60 Hz a 120 Hz. Tegoroczne modele iPhone'ów będą podobne do modeli 2018 (z wyjątkiem kwadratowego modułu kamery z tyłu telefonu), jednak na przyszły rok szykowane są podobno spore zmiany w wyglądzie urządzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 2020 ma otrzymać ekran z odświeżaniem 120 Hz

 0