iPhone 8 sprzedaje się gorzej od poprzednika

iPhone 8 sprzedaje się gorzej od poprzednika

Przez lata Apple przyzwyczaiło nas do tego, że praktycznie każda kolejna generacja iPhone'ów bije rekordy ustanowione przez poprzedników. Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę analityczną KeyBanc Capital Markets sugerują jednak, że w przypadku iPhone'ów 8 i 8 Plus sytuacja nie wygląda tak różowo.

Gigant z Cupertino zaprezentował w ubiegłym miesiącu smartfony iPhone 8 i iPhone 8 Plus, ale nie da się ukryć, że prawdziwą gwiazdą konferencji koncernu był iPhone X, który otrzymał nowy design z minimalnymi ramkami, technologię Face Id oraz panel OLED. To jednak telefony iPhone 8 i iPhone 8 Plus jako pierwsze trafiły do sprzedaży, a poza tym to właśnie te modele traktować należy jako bezpośrednich następców zeszłorocznych smartfonów firmy. KeyBanc Capital Markets przeprowadziło więc badania przy udziale operatorów komórkowych, by sprawdzić jak radzą sobie one na rynku i okazuje się, że zeszłoroczne iPhone'y 7 i 7 Plus wciąż radzą sobie lepiej niż najnowsze telefony Apple. Jest to naprawdę zaskakujące, ale wynika z kilku powodów podawanych przez konsumentów.

Wygląda na to, że iPhone 8 i iPhone 8 Plus są zbyt zachowawcze nawet dla fanów marki

Przede wszystkim, wielu respondentów, którzy zdecydowali się na nabycie iPhone'a 7 zamiast iPhone'a 8, wskazuje na brak znaczących zmian w nowym modelu i tym samym nie widzą powodu, by dopłacać znacznie więcej do nowszego sprzętu. Poza tym, osoby, które wyczekiwały tegorocznych modeli, wstrzymują się z zakupem do pojawienia się w sprzedaży iPhone'a X. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, że Apple od szóstej generacji iPhone'a wprowadza niewielkie zmiany w zakresie designu i tym samym jest to już czwarty rok z rzędu, kiedy ich smartfony oferują bardzo zbliżony wygląd. Dlatego też spora część potencjalnych klientów woli poczekać na zdecydowanie bardziej atrakcyjny model iPhone X (choć trzeba pamiętać, że ten jest też wyraźnie droższy). Firma IDC wskazuje z kolei, że Huawei może jeszcze w tym roku wyprzedzić Apple pod względem liczny smartfonów dostarczonych na rynek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 8 sprzedaje się gorzej od poprzednika

 0