iPhone 8 zaprezentowany na zdjęciach

iPhone 8 zaprezentowany na zdjęciach

Powoli zbliżamy się do oficjalnej zapowiedzi nowych iPhone’ów, a co za tym idzie możemy liczyć na coraz więcej przecieków zdradzających konkrety odnośnie tegorocznych smartfonów giganta z Cupertino.

W sieci ukazały się właśnie zdjęcia iPhone’a 8, czyli specjalnego modelu przygotowanego na 10. rocznicę marki, który dołączy do standardowych, corocznych wariantów (w tym roku będą to iPhone 7s i 7s Plus). Co prawda nie jest to działający telefon, a jedynie atrapa. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo dobrze prezentuje ona finalny wygląd urządzenia. Oczywiście jak zawsze w przypadku tego rodzaju przecieków, nie możemy mieć 100% pewności, czy są one prawdziwe, ale warto zwrócić uwagę, że sprzęt wygląda praktycznie identycznie jak rendery powstałe na schematach CAD od jednego z producentów etui, co mocno uwiarygodnia sprawę. Co więcej, atrapa powstać miała w oparciu o komponenty i części, które trafią do rzeczywistego telefonu, więc nawet jeśli finalny design będzie się różnił, to raczej nieznacznie.

iPhone 8, a raczej jego atrapa, został zaprezentowany na zdjęciach. Rewolucji we wzornictwie brak

Przyglądając się bliżej poszczególnym elementom dostrzeżemy, iż smartfon nie posiada przycisku Home, a czytnik linii papilarnych umieszczony na froncie zaimplementowano pod wyświetlaczem, co wygląda naprawdę interesująco - w odróżnieniu od mocno wystającego modułu podwójnego aparatu w wertykalnej pozycji. Ten umieszczono w górnym lewym rogu tylnego panelu i trzeba przyznać, że nieco psuje to symetryczną gładką linię „pleców” smartfona. Tym razem zarówno przedni, jak i tylny panel, wykonane mają być ze szkła, co umożliwi wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Na froncie będzie to jednak popularne szkło 2.5D zaokrąglone na krawędziach. Pod nim znajdować ma się tym razem panel OLED, a nie jak dotychczas LCD (tego rodzaju wyświetlacze w tym roku wciąż pozostać mają w serii 7s). Jeśli ktoś liczył na powrót złącza słuchawkowego minijack, to nic z tego, ponieważ pod spodem znajduje się port Lightning, któremu towarzyszą głośniki. Zdjęcia pokazują także metalową ramkę wokół urządzenia. Jeżeli zaś chodzi o zapowiedź smartfona, to Apple przeważnie zapowiada swoje urządzenia we wrześniu, ale ostatnie plotki sugerowały możliwość opóźnienia iPhone’a 8 na koniec roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 8 zaprezentowany na zdjęciach

 0