iPhone'a odblokujemy przy pomocy Face ID, gdy będziemy nosić maseczkę ochronną

iPhone'a odblokujemy przy pomocy Face ID, gdy będziemy nosić maseczkę ochronną

iOS 14.5 wnosi jedną z ciekawszych funkcji umożliwiającą odblokowanie iPhone'a za pomocą Face ID, nawet jeżeli na twarzy nosimy maskę. Funkcja działa jednak tylko wtedy kiedy mamy założony i odblokowany inteligentny zegarek Apple Watch. Wtedy wystarczy spojrzeć na swojego smartfona, a kiedy system rozpoznawania twarzy wykryje, że mamy osłonę wówczas skorzysta z alternatywnej metody weryfikacji naszej tożsamości. Będzie więc konieczne posiadanie smartwatcha, ponadto nie da się tą metodą zatwierdzać np. zakupów w aplikacji App Store tylko z wykorzystaniem ręcznie wpisywanego kodu. Nowa opcja znajduje się w fazie testów, co oznacza, że może zawierać pewne błędy, w tym nie działać poprawnie, jak również przejść pewne zmiany. Niewątpliwie jest to spore ułatwienie w obliczu pandemii COVID-19 i konieczności noszenia maseczek.

iOS 14.5 umożliwi odblokowanie iPhone'a za pomocą Face ID nawet w sytuacji kiedy nosimy maseczkę. Niezbędny w tym przypadku jest jednak smartwatch Apple Watch.

iPhone'a odblokujemy przy pomocy Face ID, gdy będziemy nosić maseczkę ochronną

Będzie to przydatne w sytuacji, gdy zdjęcie maseczki jest utrudnione bądź niemożliwe a my musimy skorzystać z telefonu. Apple już w ubiegłym roku starało się rozwiązać ten problem wdrażając w iOS 13.5 usprawnienia dla Face ID, który po wykryciu maseczki sprawniej wyświetla ekran, w którym należy wpisać kod. Teraz jednak kod nie będzie już niezbędny. iOS 14.5 zapewnia też obsługę kontrolerów PlayStation 5 i Xbox Series X/S na iPhone'ach oraz iPadach. Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego wprowadzi obsługę 5G dla dual SIM na iPhone 12, który jest jedynym smartfonem producenta pozwalającym na taką łączność. Do tego zaimplementowano możliwość wykonania połączenia alarmowego przy pomocy Siri. iOS 14.5/iPadOS 14.5 są dostępne od wczoraj w becie.

Apple dotychczas nie mogło narzekać na poziom sprzedaży iPhone'a 12. Według danych najnowsze flagowce giganta z Cupertino stanowiły 76 procent sprzedaży nowych smartfonów amerykańskiej firmy w okresie od października do listopada 2020 roku, zaś model standardowy miał największy, bo 27-procentowy udział pokrycia rynku w Stanach Zjednoczonych, z czego iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max odpowiadają za około 20 procent tego wyniku. Przebija to zatem dokonania iPhone'a 11, chociaż pewnym rozczarowaniem dla producenta pozostaje najtańszy przedstawiciel nowej rodziny w postaci iPhone'a 12 Mini.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone'a odblokujemy przy pomocy Face ID, gdy będziemy nosić maseczkę ochronną

 0