iPhone SE 2 z układem A13 ma zadebiutować na początku przyszłego roku

iPhone SE 2 z układem A13 ma zadebiutować na początku przyszłego roku

Ceny ostatnich iPhone’ów potrafią mocno zniechęcić do zakupu nawet największych fanów marki, ale mamy dobre wieści dla osób wyczekujących tańszych telefonów z iOS. Według najnowszych plotek gigant z Cupertino wypuści w pierwszym kwartale przyszłego roku model iPhone SE 2, który kosztować ma 399 USD. Smartfon wyposażony zostanie podobno w układ mobilny A13 wykorzystywany w serii iPhone 11, który w tym przypadku wspomagany będzie przez 3 GB pamięci RAM. Informacje te pochodzą od Ming-Chi Kuo, czyli znanego analityka, który pochwalić może się wiarygodnymi doniesieniami z obozu Apple. Jeśli wieści te się potwierdzą, iPhone SE 2 za 399 USD będzie najtańszym smartfonem w ofercie amerykańskiego giganta, ponieważ obecnie tytuł ten dzierży już przestarzały iPhone 8, za którego zapłacić trzeba 449 USD.

Według najnowszych plotek gigant z Cupertino wypuści w pierwszym kwartale przyszłego roku model iPhone SE 2, który kosztować ma 399 USD.

Ming-Chi Kuo podaje, że iPhone SE 2 wyposażony będzie w procesor A13, 3 GB pamięci RAM typu LPDDR4X oraz 64 GB lub 128 GB na dane do wyboru, a telefon oferowany ma być w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, srebrnej i czerwonej. Co więcej, telefon bazować ma na designie iPhone’a 8, co sprawia, że nie powinniśmy oczekiwać tu wsparcia dla takich funkcji jak Face ID. Apple preferować ma technologię Touch ID w swoich budżetowych produktach, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tabletów iPad. Raczej nie uświadczymy tu również wsparcia dla bezprzewodowego ładowania, choć nie jest do końca wykluczone, że Apple będzie chciało, by iPhone SE 2  był bardziej konkurencyjny na rynku w 2020 roku w stosunku do innych smartfonów i zdecyduje się na implementację indukcyjnego ładowania. 3D Touch także nie będzie obsługiwane przez to urządzenie, co jest na tyle logiczne, że producent porzuca to rozwiązane na za rzecz Haptic Touch.  

Jeśli zaś chodzi o aparaty, Apple najprawdopodobniej sięgnie po ten sam zestaw co w iPhonie 11. Tak przynajmniej sugeruje przypadek pierwszego modelu iPhone SE, który posiadał identyczny aparat co iPhone 6s. Oznaczać to może, że druga generacja SE przyniesie takie opcje jak Deep Fusion, Night Mode, świetną jakość nagrań wideo i nową aplikację aparatu, które na chwilę obecną są dostępne wyłącznie w iPhone’ach 11. Design ala iPhone 8 oznacza, że iPhone SE 2 posiadać będzie większy ekran niż 5 cali. Z kolei większa bateria w połączeniu z energooszczędnością układu A13 i niższą rozdzielczością wyświetlacza, powinna przełożyć się na bardzo dobry czas pracy na jednym ładowaniu. Smartfon może więc okazać się idealnym wyborem dla fanów iOS, którzy szukają tańszej alternatywy od ostatniej generacji iPhone’ów. Tak czy inaczej, jak na razie iPhone SE 2 to jedynie plotka, więc rodzimy zachować stosowny dystans, by uniknąć ewentualnego rozczarowania.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone SE 2 z układem A13 ma zadebiutować na początku przyszłego roku

 0