iPhone SE 4 zaczerpnie element z iPhona 14

iPhone SE 4 zaczerpnie element z iPhona 14

Według licznych doniesień, iPhone SE 4. generacji będzie przypominał nowoczesne smartfony od Apple, pozbywając się tym samym przestarzałej budowy znanej od czasów iPhona 8. Zmiany zajdą również we wnętrzu. Teraz dowiedzieliśmy się, że iPhone SE 4 może posiadać baterię, którą Apple używa w iPhonie 14.

iPhone SE 4 ze znacznie większą baterią

Budżetowa linia iPhone SE niestety wykorzystuje jeszcze leciwą budowę znaną z czasu świetności iPhona 8. Wiele wskazuje jednak na to, że kolejna generacja budżetowego smartfona od Apple otrzyma znacznie nowocześniejszy wygląd. Już niejednokrotnie pojawiały się doniesienia jakoby iPhone SE 4 bazował na nowszym projekcie z 6,1-calowym ekranem. Mówi się, że w kwestii budowy zewnętrznej smartfon ten zaczerpnie wiele z iPhona XR. Kolejnym elementem, który może być tutaj ponownie wykorzystany ma być również bateria z iPhona 14. Według informacji z serwisu MacRumors, czwarta odsłona iPhona SE będzie zasilana przez akumulator stosowany w podstawowym modelu iPhona 14.

W kwestii premiery przecieki wskazują na rok 2024 lub początek roku 2025.

iPhone SE

Częściowo złożone wersje prototypowe tego smartfona miały być dostrzeżone z baterią oznaczoną jako A2863, która była już wcześniej używana. Ten model akumulatora cechuje się znacznie większą pojemnością od baterii stosowanej w obecnie najnowszej odsłonie iPhona SE. Na pokładzie iPhona SE 3 znajduje się bowiem model o pojemności 2018 mAh. Wersja A2863 ma natomiast 3279 mAh. Mówimy zatem o wzroście wynoszącym 62,5%. Większa pojemność baterii powinna przyczynić się do lepszego czasu działania iPhona SE 4 na jednym ładowaniu. Trzeba jednak pamiętać, iż większy wyświetlacz będzie pobierał więcej mocy.

Co jeszcze zaoferuje iPhone SE 4?

Wykorzystanie istniejących już komponentów wyeliminuje koszty związane z tworzeniem nowych podzespołów. Dzięki temu iPhone SE 4 będzie mógł zachować niższą cenę od pozostałych modeli w ofercie. Według dotychczasowych przecieków, nowa wersja SE będzie także oferować chip A15 Bionic, który znajduje się wewnątrz smartfonów z linii iPhone 13 oraz w iPhonie SE 3. I chociaż to nie najnowszy procesor, wciąż powinien dawać radę w większości zadań.

Mówi się też, że nowa generacja iPhona SE przyniesie lepszy zestaw aparatów oraz Face ID. Poza tym Apple ma również używać USB-C zamiast Lightning. W kwestii premiery przecieki wskazują na rok 2024 lub początek roku 2025. Do momentu ogłoszenia Apple może jeszcze zdecydować się na zmiany w specyfikacji, więc nie należy zbytnio przywiązywać się do wczesnych przecieków.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone SE 4 zaczerpnie element z iPhona 14

 0