iPhone X jest mało innowacyjny i drogi. Apple zmniejszy zamówienia o 40%?

iPhone X jest mało innowacyjny i drogi. Apple zmniejszy zamówienia o 40%?

Apple jest firmą, która może przynieść fortunę swoim dostawcom, albo doprowadzić ich do ruiny. Najnowsze raporty z Krzemowej Doliny uderzyły z impetem w chińskie fabryki, doprowadzając do sporych spadków cen akcji na chińskiej giełdzie. Raport ten mówi o prognozowanym spadku zamówień smartfonów iPhone X z planowanych 50 milionów sztuk, do jedynie 30 milionów egzemplarzy.

Jedyne co było potrzebne, żeby jeden z dostawców Apple, a mianowicie Lens Technology zaliczyło 8% spadek, to jeden opublikowany na Tajwanie raport. W publikacji tej zalazła się informacja, że Foxconn w swojej fabryce w Zhengzhou, gdzie montowane są iPhone'y X, przestał zatrudniać nowych pracowników, a kilka anonimowych źródeł twierdzi, że ma to związek z potencjalną redukcją ilości zamówień przez Apple aż o 40%. Raport ten  pojawił się jednocześnie z innymi ostrzeżeniami co do pozyskiwania akcji Apple i analitycy obniżyli swoje zalecenia z "kupuj" na "trzymaj". Firma zajmująca się badaniem rynków JL Warren Capital LLC również wydała ostrzeżenie, że dostawy smartfonów mogą mocno spaść, po tym jak piewsi nabywcy wyposażą się w urządzenie po cenie premierowej wynoszącej 999$ i przedstawiło swój własny łańcuch dostawców jako dowód zmniejszających się zamówień od Apple.

Analitycy uważają, że iPhone X jest zbyt drogi w stosunku do małej ilości innowacji, które oferuje

Wszystko to spowodowane jest "niskim zapotrzebowaniem, ponieważ iPhone X jest bardzo wysoko wyceniony, a ma bardzo mało interesujących innowacji" - twierdzi jeden z analityków - "złą wiadomością jest, że ten mocno reklamowany X nie spowodował wzrostu globalnego zapotrzebowania". Wartość firmy przekroczyła w tym roku 900 mld USD, jednakże planowane przekroczenie wartości 1 biliona dolarów stroi mocno pod znakiem zapytania. Apple miało stać się pierwszą firmą technologiczną, która przekroczy tę granicę finansową, jednakże kiepska sprzedaż iPhone`ów X może zatrzymać szybki wzrost wartości firmy. Wszystko okaże się po opublikowaniu kwartalnych wyników sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone X jest mało innowacyjny i drogi. Apple zmniejszy zamówienia o 40%?

 0