iPhone X nie lubi się z niskimi temperaturami

iPhone X nie lubi się z niskimi temperaturami

Płacąc za telefon 5000 PLN oczekiwać można, że spełnia on najwyższe normy jakości i przeszedł rygorystyczne testy zanim trafił na rynek. Tymczasem niedawno donosiliśmy o dość kruchej obudowie iPhone'a X, ale to nie jedyne problemy tego urządzenia.

Nowy, rocznicowy smartfon Apple jest na rynku niecały tydzień, a jego użytkownicy już donoszą o problemach z działaniem telefonu. Wygląda bowiem na to, że tegoroczny flagowy iPhone nie lubi zmian temperatury i w sieci znaleźć można liczne doniesienia od osób, które narzekają, że sprzęt nie reaguje na dotyk w niskich temperaturach. Jak pisze jeden z właścicieli iPhone'a X w serwisie Reddit, wystarczy kilka sekund, by ekran stał się nieresponsywny po wyjściu z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, gdzie panuje zimniejsza aura. Co jednak warto podkreślić, problem nie występuje u wszystkich użytkowników i jak na razie nie wiadomo w czym tkwi jego przyczyna. Na szczęście, można sobie z nim dość szybko poradzić, ponieważ kłopoty znikają po tym, jak zablokujemy i ponownie odblokujemy smartfon, ale nie da się ukryć, że może to być irytujące.

Apple stara się szybko reagować na doniesienia o problemach z iPhonem X, ale szkoda, że nie zadziała kontrola jakości przed wypuszczeniem urządzenia na rynek

Przypadłość nie jest powszechna na rynku smartfonów, ale też trudno uznać ją za niespodziewaną. Trzeba bowiem pamiętać, że większość elektroniki posiada ściśle określony zakres temperatur w jakich normalnie funkcjonuje, po przekroczeniu których spodziewać można się dziwnego zachowania. W tym przypadku wydaje się jednak, że zakres ten jest zbyt mały, co zdaje się potwierdzać Apple, które wie już o problemie i zamierza go naprawić poprzez aktualizację oprogramowania. iPhone X nie jest odosobnionym przypadkiem, kiedy nowy high-endowy smartfon ma na starcie problemy z poprawnym funkcjonowaniem. Ostatnio głośno było o użytkownikach narzekających na ekrany w telefonach Pixel 2 XL. Jest to o tyle niezrozumiałe, że wybierając produkty tego typu technologicznych gigantów, liczymy na wyższą jakość niż w przypadku tańszych modeli od Chińczyków. Jak widać, nie zawsze tak jest.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone X nie lubi się z niskimi temperaturami

 0