iPhone X umrze w tym roku? Zdania analityków są podzielone

iPhone X umrze w tym roku? Zdania analityków są podzielone

Apple w tym roku zaprezentuje trzy nowe modele, jednak analitycy zastanawiają się co dalej z iPhone X. Ten kontrowersyjny model budzi skrajne emocje i nawet jego przyszłość to temat do dyskusji.

Analitycy przewidują, że w tym roku Apple zakończy produkcję swojego flagowego smartfona iPhone X. Jak się okazuje dostawcy podzespołów do iPhone X ,tacy jak największy na świecie dostawca półprzewodników Taiwan Semiconductor Manufacturing posiadają ogromne zapasy części w magazynach. Sytuacja taka spowodowana jest brakiem nowych zamówień od Apple do budowy kolejnych modeli iPhone X. Według analityków oznacza to tylko jedno - model ten zostanie w tym roku skasowany. "Wraz ze spadkiem zamówień na iPhone'y X oraz problemy ze stanami magazynowymi w TSMC, które są rekordowo wysokie, pojawia się konieczność spisania tych podzespołów na straty. Czemu? Bo iPhone X jest martwy" - napisał Neil Campling, analityk z Mirabaud.

Apple jest oficjalnie zadowolone ze sprzedaży iPhone'a X i nie uważa go za porażkę

"Najbardziej oczywisty problem z iPhone X, to jego zbyt wysoka cena" - dodaje Campling wskazując na konieczność wydania 999 dolarów USD, by móc kupić tego smartfona - "Klienci odwracają się plecami od wysoko wycenionych smartfonów". Analityk wyjaśnia również, że wyprodukowane już urządzenia wciąż będą w sprzedaży, jednakże produkcja iPhone'ów X nie będzie już kontynuowana. Co ciekawe, analitycy w tym przypadku nie są zgodni. "Słowo 'umrze' nie ma tutaj żadnego sensu" - powiedział Patrick Moorhead, dyrektor i główny analityk Moor Insights & Strategy - "iPhone X był najdroższym sprzedawanym przez Apple smartfonem, który sprzedał się w większej ilości, niż jakikolwiek inny ich model - uważam więc to za sukces. Apple uaktualni iPhone X, ale z pewnością go nie uśmierci. A nadwyżki u dostawców mogą wynikać choćby z faktu, że zostali oni zamienieni na innych".

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone X umrze w tym roku? Zdania analityków są podzielone

 0