iPhone X zdetronizował konkurencję w bieżącym roku

iPhone X zdetronizował konkurencję w bieżącym roku

Apple ponownie wyprzedziło konkurencję jeżeli chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy na początku roku. Jak więc widzimy dla wielu wysokie ceny produktów amerykańskiej firmy nie stanęły na przeszkodzie w budowie tego sukcesu.

Portal Softpedia News (powołując się na IHS Markit) podaje, że całkowita liczba rozesłanych przez Apple egzemplarzy wyniosła 345,5 miliona w pierwszym kwartale bieżącego roku, z kolei iPhone X był zdecydowanym numerem jeden. Niestety pomimo tych optymistycznych wiadomości, amerykanie sprzedali mniej sztuk niż w analogicznym okresie minionego roku. Wówczas poprzednie wersje trafiły do rąk 35,6 mln ludzi, podczas gdy iPhone X oraz iPhone 8 osiągnęły 21,2 miliona sztuk. Oznacza to, że Apple sprzedaje więcej urządzeń ze starszej generacji niż tej najnowszej dostępnej na rynku. Głównym celem korporacji jest więc przekonanie pozostałej grupy odbiorców do przesiadki na nowsze modele. Tylko czy na przeszkodzie nie stanie cena samego smartfona?

iPhone X okazał się najlepiej sprzedającym smartfonem na początku 2018 roku

Nie do końca, bo choć kwota przy zakupie danego sprzętu odgrywa sporą rolę, to jak się okazuje nie do końca tak jest w przypadku iPhone'a X, który, mimo iż w dniu premiery kosztował 5 tysięcy złotych, to wraz potrafił wzbudzić zainteresowanie wielu osób. Dość istotną kwestią okaże się także ewentualna zapowiedź następnych modeli telefonów. Jeżeli chodzi o pozostałe firmy w rankingu, Samsung Galaxy Grand Prime Plus jest trzecim najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2018 roku (8,3 miliona sztuk), a tuż za nim znalazły się iPhone 8 Plus (8 mln) oraz Galaxy S9 (7,4 mln). Co ciekawe chińskie korporacje nie zdołały wejść do pierwszej dziesiątki mimo zwiększenia udziałów w rynku na całym świecie. Głównym powodem są nieco opóźnione premiery nowych modeli Huawei czy Xiaomi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone X zdetronizował konkurencję w bieżącym roku

 0