iPhone XS i iPhone XS Max - nowe smartfony Apple mają problemy z ładowaniem

iPhone XS i iPhone XS Max - nowe smartfony Apple mają problemy z ładowaniem

Chyba żaden iPhone z ostatnich lat nie mógł obejść się bez swoich problemów, a najnowsze modele iPhone XS i iPhone XS Max nie są tu wyjątkiem. Tym razem chodzi o kłopoty z ładowaniem tych telefonów, które dla części użytkowników okazuje się być bardzo kłopotliwe. Jak bowiem donosi kanał Unbox Therapy, który jako pierwszy nagłośnił tę sprawę, ale i wiele osób na internetowych forach, nowe iPhone’y nie chcą się ładować, jeśli podepniemy do nich kabel od ładowarki, gdy smartfon ma wygaszony ekran. Część modeli działa co prawda całkowicie bez zarzutu, ale inne potrafią się podczas takiego scenariusza „wysypać” i stają się nieresponsywne, a najczęściej po prostu się nie ładują. Na chwilę obecną wydaje się, że usterkę można będzie naprawić prostym updatem systemu, ale sfrustrowani właściciele narzekają na brak wsparcia ze strony Apple, które każe im czekać lub prosić o wymianę sprzętu.

iPhone XS i iPhone XS Max mają problemy z ładowaniem, które dla części użytkowników okazuje się być bardzo kłopotliwe.

Jak na razie zidentyfikowano 6 różnych scenariuszy (w kolejności od najpopularniejszych do występujących najrzadziej):

  1. Telefon ładuje się normalnie.
  2. Telefon zaczyna się ładować tylko wtedy, kiedy ekran jest wybudzony, po tym jak został podłączony w momencie jego wygaszenia.
  3. Telefon zaczyna się ładować, kiedy ekran jest wybudzony, po tym jak został podłączony w momencie jego wygaszenia, ale ładowanie jest przerwane po kilku minutach.
  4. Telefon nie zaczyna ładować się po włączeniu ekranu, ale po ponownym podłączeniu kabla ładowarki.
  5. Telefon całkowicie się zawiesza po podłączeniu kabla ładowarki, kiedy ekran jest uśpiony.
  6. Telefon nie włącza ładowania, dopóki nie stukniemy w ekran, niezależnie od tego, czy ekran jest włączony czy też nie.

Każda z tych sytuacji może pojawić się na nowych iPhone’ach XS, ale najbardziej prawdopodobne są te z punktu pierwszego i drugiego. Unbox Therapy oraz użytkownicy przeprowadzili naprawdę rozbudowane testy z wszelkiej maści ładowarkami - od samochodowych, przez różne od iPhone’ów i iPadów, po innych producentów i problem pojawia się praktycznie na wszystkich bez wyjątku. Jak możecie zobaczyć na powyższym wideo, gdzie sprawdzane są cztery różne egzemplarze iPhone’a XS, dwa działają bez zarzutu, a dwa zaczynają się ładować dopiero po włączeniu ekranu. Usterka na pewno związana jest z serią XS, a nie systemem iOS 12, a nie występuje też podczas ładowania bezprzewodowego. Użytkownicy skarżą się jednak, że dzwoniąc na telefon wsparcia Apple otrzymują informację, że najpewniej jest to problem z hardwarem, a wydaje się, że całość można naprawić zwykłem updatem firmware’u. Co więcej, Apple podobno nie otrzymało jeszcze na tyle dużo zgłoszeń, by go naprawić (dlatego oferuje wymiany), więc jeśli odnotujecie tę dziwną przypadłość u siebie, dobrze zgłosić ją pomocy technicznej giganta z Cupertino.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone XS i iPhone XS Max - nowe smartfony Apple mają problemy z ładowaniem

 0