iPhone'y dostaną ChatGPT. Apple bliskie dobicia targu z OpenAI

iPhone'y dostaną ChatGPT. Apple bliskie dobicia targu z OpenAI

Według doniesień Apple jest bliskie porozumienia z OpenAI w sprawie udostępnienia ChatGPT na iPhone'ach.

Według informacji podanych przez Bloomberg, który powołuje się na osoby zaznajomione ze sprawą, obie strony pracują nad szczegółami umowy, która miałaby umożliwić wprowadzenie chatbota w iOS 18. Raport sugeruje także, że Apple prowadzi rozmowy z Google na temat potencjalnego wykorzystania sztucznej inteligencji Gemini w iPhonach, jednak żadna umowa nie została jeszcze sfinalizowana. Chociaż w poniedziałek OpenAI organizuje niespodziewane wydarzenie, które skupi się na aktualizacjach ChatGPT i GPT-4, informacje na temat iOS 18 będą dostępne dopiero podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w przyszłym miesiącu. System operacyjny zostanie udostępniony na wszystkich iPhone'ach dopiero jesienią. W międzyczasie OpenAI oferuje aplikację ChatGPT na iOS.

O iOS 18 wszystkiego dowiemy się dopiero podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w przyszłym miesiącu.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się także, że iOS 18 może zawierać możliwość podsumowywania wiadomości iMessages przy użyciu sztucznej inteligencji. Ta funkcja będzie działać w przypadku dłuższych wiadomości tekstowych w celu analizy „wszystkich dostępnych istotnych informacji”, w tym wszelkich firm, osób lub lokalizacji wymienionych w tekście. Podobna funkcja w przeglądarce Safari pozwala na podsumowywanie stron internetowych.

Apple pracuje nad stworzeniem własnego modelu dużego języka (LLM), który miałby wspierać sztuczną inteligencję, która może działać bez połączenia internetowego. Dzięki temu telefon będzie szybciej reagował, a także zapewni użytkownikom większą prywatność, ponieważ żądania nie będą musiały być wysyłane do osób trzecich.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone'y dostaną ChatGPT. Apple bliskie dobicia targu z OpenAI

 0