iPhone`y "Made in India" wkrótce trafią do Europy

iPhone`y "Made in India" wkrótce trafią do Europy

Inicjatywa "Made in India" zaczyna przynosić Apple coraz większe dochody. Według nowych raportów, firma rozpoczęła eksport wyprodukowanych w Indiach iPhone'ów do krajów europejskich. Gigant z Cupertino początkowo produkował w tym regionie smartfony wyłącznie na rynek lokalny, aby uniknąć opłat importowych i posiadać rezerwy umożliwiające obniżki cen, tak by iPhone'y wyglądały atrakcyjniej na zdominowanym przez chińskie marki rynku. Wygląda jednak na to, że Apple jest teraz wystarczająco zadowolone z jakości iPhone'ów wyprodukowanych w Indiach i chce te modele wprowadzić na rynki europejskie. Nawet 80 procent smartfonów poskładanych w placówce w Bengaluru ma być eksportowanych do Europy.

Apple coraz mocniej stawia na Indie, chcąc w przyszłości stworzyć tam prawdziwe centrum produkcyjne.

Eksportowane modele obejmują póki co iPhone 6s i iPhone 7 (chociaż lada moment ma ruszyć produkcja najnowszych modeli).  Jest to dobry początek, choć dostawy na poziomie 100 000 sztuk świadczą o póki co niskim poziomie eksportu, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Apple sprzedaje wielokrotnie więcej iPhone'ów każdego tygodnia na całym świecie. Podobno cała operacja zaczęła się dopiero kilka miesięcy temu i Apple wydaje się być zainteresowane uczynieniem Indii centrum produkcyjnym w najbliższej przyszłości. Miesiąc temu doniesiono, że Apple zamierza zrestrukturyzować swoje operacje w łańcuchu dostaw, prawdopodobnie z powodu napięć między USA a Chinami i chce w ciągu najbliższych kilku lat przenieść do 30 procent produkcji poza Państwo Środka . Indie mogą dawać takie same korzyści jak Chiny, a największą  byłaby tania siła robocza, oraz wsparcie lokalnego rządu w promocji produkcję przedmiotów wyprodukowanych w Indiach.

Foxconn, firma zajmująca się m.in. montażem iPhone'ów wkrótce rozpocznie składanie urządzeń iPhone X w Indiach, a niektóre raporty twierdzą również, że Apple poprosiło innych swoich partnerów o wykonanie modeli 2019 w Indiach. Byłby to duży krok naprzód, ponieważ do tej pory w kraju montowano tylko starsze modele. Foxconn planuje wyprodukować około 250 000 sztuk iPhone 11 w Indiach, z czego 75 procent będzie prawdopodobnie eksportowane. Miejmy nadzieję, że efektem w  promowaniu inicjatywy „Made in India” będzie obniżenie cen, a ponieważ udział Apple w tym regionie jest mocno ograniczony, ,muszą oni tego dokonać, by móc podjąć walkę z chińskimi smartfonami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone`y "Made in India" wkrótce trafią do Europy

 0